Haberler

Timur Erk kimdir? TOBB Kimya Sanayi Meclisi Başkanı Timur Erk kaç yaşında, nereli? Timur Erk hayatı ve biyografisi!

Güncelleme:

1971 yılından beri ana kimya sektöründe sanayici olarak hizmet veren TOBB Kimya Sanayi Meclisi Başkanı Timur Erk hakkında detaylar merak edilmekte. TOBB Kimya Sanayi Meclisi Başkanı Timur Erk kimdir? Timur Erk kaç yaşında, nereli? Timur Erk hayatı ve biyografisi nedir?

Ülkemizde orman yangınları sonrasında neler yapılması gerektiği, yanan ormanların nasıl yeşereceği, piknik yaparken ve yaptıktan sonra ne gibi önlemler almamız gerektiği konularında bilgi veren Timur Erk'in hayatı araştırılmakta. Haberler.com'a bu konuda özel röportaj veren Timur Erk kimdir? Timur Erk kaç yaşında, nereli? Timur Erk hayatı ve biyografisi nedir? İşte detaylar haberimizde…

TİMUR ERK KİMDİR?

1944 İstanbul doğumlu olan Timur ERK, Alman Lisesi'nden mezun olduktan sonra Almanya'da Kimya Yüksek Mühendisliği öğrenimi gördü. 1971 yılından beri ana kimya sektöründe sanayici olarak hizmet veren Timur Erk, Türkiye Kimya Sanayicileri Derneğinin kurucuları arasında yer aldı ve yıllardır dernek yönetiminde aktif olarak katkıda bulundu. 23 Şubat 2000 tarihinde başkan seçilene kadar 8 sene başkan vekilliği yaptı. Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği Başkanlığı haricinde TOBB Kimya Sanayi Meclisi başkanlığını ve Kimya sektör platformu başkanlığını sürdürmektedir.

1977 yılından beri Yeşilyurt Lions Kulübünü'nün kurucu üyesi olan Timur ERK, 1993/94 dönemindeki 118 E Lions yönetim çevresi kurucu genel yönetmeni oldu. Timur Erk, 1996/1997 yıllarında Türkiye Lions Kulüpleri Birliği Genel Başkanlığını yaptı.

Timur ERK, halen Türk Böbrek Vakfı Kurucusu ve Genel Başkanı, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı ve Türk Kalp Vakfı geçmiş dönem başkanı, SEDEFED Türkiye Sektörel Dernekler Federasyonu Başkanı, TÜSEV (Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı) Başkan Vekili ve Türkiye Olimpiyat Komitesi Üyesidir.

Timur Erk ayrıca Uluslararası iki önemli görevi yürütmektedir. Kimya Sanayicileri Derneği Başkanı olarak CEFIC (Avrupa Kimya Sanayi Konseyi) Yönetim Kurulu üyesi ve Türk Böbrek Vakfı'nın başkanı olarak IFKF (Uluslararası Böbrek Vakıfları Federasyonu)'nın Başkanı olup, 2011-2013 yıllarında başkanlık yapacaktır.

Timur Erk evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

İcrada bulunmayan Timur Erk SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri'ne göre bağımsız üye niteliğini taşımaktadır. Son on yılda üstlendiği görevler esas itibariyle yukarıda açıklanmıştır. Son beş yılda Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. ve ilişkili tarafları ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Timur Erk Haberler

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan ilk sözler: Ben değil, Türk futbolu kazandı

Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan ilk sözler: Ben değil, Türk futbolu kazandı

Bakmadan Geçme

Yabancı sınırı değişecek mi? İbrahim Hacıosmanoğlu yabancı sınırı hakkında ne demişti? İbrahim Hacıosmanoğlu kimdir? Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu kim, nereli, kaç yaşında? Yeni TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanı belli oldu İbrahim Hacıosmanoğlu kaç oy aldı? TFF seçim sonuçları TFF başkanlık seçim sonuçları! SANDIKLAR AÇILDI! Mehmet Büyükekşi ve İbrahim Hacıosmanoğlu oy sayısı ve oy farkı kaç? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bayraklı, Bornova, Menderes 17-18 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Araban, Yavuzeli, Karkamış 18-19 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Sarıçam, Ceyhan, Kozan 18-19 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Beyşehir, Çumra, Seydişehir 18-19 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Karacabey, Nilüfer, Gemlik 18-19 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Döşemealtı, Aksu, Kumluca 18-19 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! 2024 Olimpiyatlar ne zaman başlıyor? Yaz Olimpiyat Oyunları nerede ve kaç ülke katılıyor? CANLI ALTIN KURU | Bugünkü çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 18 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? CANLI maç izle! (GALATASARAY-AS TRENCİN) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 18 Temmuz günün maçları nereden izlenir? TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanlık seçimi ne oldu, kim kazandı?
AVM'de genç kızın fotoğrafını çeken 75 yaşındaki adama gözaltı! İfadesi hayli tuhaf

AVM'de genç kızın fotoğrafını çeken 75 yaşındaki adama gözaltı! İfadesi hayli tuhaf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title