Haberler

ÖSYM 2020 sınav takvimi: YKS, KPSS, DGS, ALES, YDS ne zaman?

Güncelleme:

Yeni eğitim öğretim dönemine girilmesi ile birlikte ÖSYM tarafından yapılan sınavların tarihleri merak edilmeye başlandı. Başta YKS olmak üzere KPSS, DGS, YDS, ALES sınav tarihleri ne zaman yapılacak araştırılıyor. Peki, ÖSYM 2020 sınav takvimi açıklandı mı? 2020 YKS, KPSS, DGS, YDS ve diğer sınavların tarihleri nedir?

ÖSYM tarafından yapılan sınavların tarihleri merak ediliyor. Binlerce öğrenciye üniversiteli olma imkanı veren 2020 YKS tarihi en çok merak edilen sınav. Bununla birlikte lisans eğitimine geçmek isteyenler DGS, memur olmanın şartı olan KPSS ve memurların dil seviye tespitini yapan YDS tarihleri ve ALES açıklanacak 2020 ÖSYM takvimi ile belli olacak.

ÖSYM 2020 SINAV TAKVİMİ AÇIKLANDI MI?

ÖSYM, 2020 sınav takvimini henüz açıklamadı. Fakat geçen seneye baktığımızda ÖSYM sınav takvimi Kasım ayında belli olmuştu. ÖSYM düzenlediği sınavların başvuru, sınav ve yerleştirme tarihlerini yayınladığı takvimle duyuruyor. Güncel ÖSYM sınav takvimine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

GEÇEN SENE HANGİ SINAV NE ZAMAN YAPILMIŞTI?

YKS TARİHLERİ

ÖSYM 2019 Yılı Sınav Takvimi'ne göre, 15-16 Haziran 2019'da yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) başvuruları, 12 Şubat-6 Mart 2019'da alınmaya başlandı, sonuçlar ise 18 Temmuz 2019'da açıklanmıştı.

12 Şubat-6 Mart tarihleri arasında başvuruları alınan 2019 YKS'nin 1. oturumu (TYT) 15 Haziran'da, 2. oturumu (AYT) ile Yabancı Dil Oturumu 16 Haziran'da yapıldı.

DİKEY GEÇİŞ SINAVI TARİHLERİ

2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 30 Haziran'da gerçekleştirildi. DGS sonuçları ise 25 Temmuz'da açıklandı.

KPSS TARİHLERİ

2019 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A grubu ve öğretmenlik, Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 14 Temmuz'da, 2019 KPSS A grubu ve öğretmenlik Alan Bilgisi 1. gün oturumları 20 Temmuz'da, 2. gün oturumları 21 Temmuz'da yapıldı.

2019 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) 28 Temmuz 2019'da düzenlendi. KPSS sonuçları ise 29 Ağustos'ta açıklandı.

ALES TARİHLERİ

2019-Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/1) 5 Mayıs'ta yapıldı ve sonuçları ise 30 Mayıs'ta açıklandı.

22 Eylül'de gerçekleştirilecek 2019-ALES/2'nin sonuçları 17 Ekim'de, 17 Kasım'da düzenlenecek 2019-ALES/3'ün sonuçları da 12 Aralık'ta ilan edilecek.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/1) 24 Mart'ta, 2019-YDS/2 8 Eylül'de, 2019-YDS/3 ise 1 Aralık'ta yapılacak. Sonuçlar sırasıyla 19 Nisan, 1 Ekim ve 24 Aralık tarihlerinde duyurulacak.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

KPSS Haberler

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Putin, ateşkes için Ukrayna'ya 2 şart sundu: Şartlar çok basit, hemen talimat vereceğim

Putin, ateşkes için Ukrayna'ya 2 şart sundu: Şartlar çok basit, hemen talimat vereceğim

Bomba iddia! Abdullah Gül, Erdoğan'ı bizzat arayıp 'başkanlık' planını anlatmış

Bomba iddia! Abdullah Gül, Erdoğan'ı bizzat arayıp "başkanlık" planını anlatmış

Bakmadan Geçme

Bayramda otobanlar ücretsiz mi? Kurban Bayramında Kuzey Marmara ücretsiz mi, bedava mı? CANLI maç izle! (EURO 2024 MAÇLARI) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 14 Haziran EURO 2024 günün maçları nereden izlenir? Osmangazi köprüsü bayramda ücretsiz mi? Osmangazi köprüsü bayramda bedava mı, paralı mı? Çanakkale Köprüsü Kurban Bayramı'nda ücretsiz mi? Çanakkale Köprüsü bayramda bedava mı? Marmaray bayramda kaça kadar açık? Kurban Bayram'ında İETT saatleri nasıl olacak? Kurban Bayramı seferlerine zam var mı? Kurban Bayramı uçak ve otobüs seferleri arttırıldı mı, zam yapıldı mı? FLÖRTE BAYRAM MESAJI! #9829 Flörte nasıl bayram mesajı atılır? #128242 Flörte mesaj atarken dikkat edilmesi gerekenler neler? Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi 2024? Kurban Bayramı'nda Metro, Marmaray, Vapur, Metrobüs bedava mı? BAYRAM NAMAZI NASIL KILINIR? Bayram namazı kaç rekat, bayram namazında kaç tekbir alınır? KURBAN BAYRAMI HEDİYE ÖNERİLERİ 2024: Kurban Bayramında ne hediye alınır? Bayram'da nöbetçi eczaneler hangileri? Kurban Bayram'ında hangi eczaneler açık olacak? KURBAN ETİ NASIL DAĞITILIR? Kurban Bayramı'nda etler kimlere verilmeli? Trendyol Go bayramda çalışıyor mu? Trendyol Go Kurban Bayramı'nda açık mı, sipariş veriliyor mu? Mutfak Bahane Seda kimdir? Mutfak Bahane Seda kaç yaşında, nereli? Seyithan İzsiz neden istifa etti? İYİ Parti İstanbul Milletvekili Seyithan İzsiz neden istifa etti, ne oldu?
Yusuf Kavaklı hayatını kaybetti, partneri Nur Viral canlı yayında hüngür hüngür ağladı

Yusuf Kavaklı hayatını kaybetti, partneri Nur Viral canlı yayında hüngür hüngür ağladı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title