Sinan Zengin'den Suçlamalara Cevap

Trabzonspor eski Genel Müdürü Sinan Zengin, kulübün resmi internet sitesinden hakkında yapılan açıklamalarla ilgili olarak kendini savundu.

Sinan Zengin'den Suçlamalara Cevap

Trabzonspor eski Genel Müdürü Sinan Zengin, kulübün resmi internet sitesinden hakkında yapılan açıklamalarla ilgili olarak kendini savundu.

Trabzonspor eski Genel Müdürü Sinan Zengin, bordo-mavili kulübün resmi internet sitesinden dün ve bugün hakkında yapılan açıklamalarla ilgili olarak Trabzonspor Kulübü'ne yazı göndererek kendini savundu.

Zengin'in Trabzonspor Kulübü'ne gönderdiği metinde şu ifadeler yer aldı:

"2 Temmuz Salı ve 3 Temmuz Çarşamba günü yapmış olduğunuz açıklamalarda şahsımı hedef alan, karalamaya yönelik baştan sona yalan ve yanlış bilgiler içeren açıklamalar yapmış bulunmaktasınız.Trabzonspor Kulübünün resmi sitesinden yalan beyanda bulunmak başlı başına bir suç teşkil etmektedir. Bahse konu haberde yer alan bilgilerin doğrusu aşağıda belirttiğim şekildedir.

Oyuncu Paulo Henrique'nin ödenen para resmi sitede belirtildiği gibi 150 Bin Euro değil, 180 Bin Euro'dur İlgili banka belgesi incelendiğinde bu görülecektir. Sadece bu durum bile ne kadar ciddiyetsiz bir yaklaşım içerisinde olunduğunu göstermek için yeterlidir. İlgili haberlerde belirtilen ödemeler aynen aşağıda belirttiğim şekilde gerçekleştirilmiştir. Yeni yönetim kurulumuz mazbatasını aldıktan sonra yapmış oldukları görev bölümünde finanstan sorumlu başkan yardımcısı olduğunu söyleyen sayın Abdi Serdar Üstünsalih ve diğer yönetim kurulu üyesi sayın Onur İncehasan benim ofisime gelerek, Abdi bey in bundan sonra finans konularında tek yetkili olduğunu ve acil ödemeler konusunda muhasebe müdürünü de alarak bir toplantı yapmak istediklerini belirttiler. Bunun üzerine derhal muhasebe müdürünü aradım ve günlük, haftalık, aylık ve yıllık ödeme planlarımızı alarak gelmesini söyledim. Hemen sonra muhasebe müdürü elinde ödeme tablolarıyla benim ofisime geldi ve sayın Abdi Üstünsalih, sayın Onur İncehasan ve muhasebe müdürümüzle oturup ödemeler üzerinde konuşmaya başladık. Yaptığımız toplantıda oyuncu Henrique'nin 230 Bin Euro, olarak görünen alacağını şimdilik 180 Bin Euro olarak ödemeyi, zira Mayıs ayına ait maaşının henüz dolmadığını dolayısı ile bu süreyi kullanabileceğimizi bizzat ben teklif ettim ve oyuncunun sadece 180 Bin Euro'luk ödemesinin yapılmasına karar verdik. Daha sonra ödeme listemizdeki diğer ödemeler üzerinde konuşmaya başladık. Bunlardan en yükseği de TAV firmasına verilmiş olan ve vadesi gelmiş bulunan 700 Bin TL tutarındaki çekti. Bu çekin de ne olduğunu ve hangi borçlarımız dolayısı ile verildiği sayın Abdi beye detaylı olarak anlatılmıştır. Bunların dışında diğer küçük tutarlı birçok ödeme de yine konuşulmuştur."

"Yapılan toplantı sonucunda, üzerinde konuştuğumuz tablolardan Abdi bey e de birer suret verilmiştir. Sonrasında Abdi bey bu ödemeler konusunu başkanla konuşacağını ve bizi bilgilendireceğini söyleyerek ofisten çıktılar. Belirli bir zaman sonra Abdi bey beni arayarak ilgili ödemeleri yapabileceğimizi tarafıma bildirmiş ve ilgili ödemeler yapılmıştır."

"Yukarıda açıkladığım, son derece düzgün bir kurumsal işlem sonucu kulübün çek borcunun ödenmesi işlemi, enteresan bir şekilde çarpıtılarak usulsüz bir işlem gibi lanse edilerek şahsımı karalamaya çalışmak dünyada eşi benzeri görülmemiş bir komedi ve aynı zamanda da büyük bir vicdansızlıktır. Yine ilgili haberde bu durumlardan dolayı benim istifa ettiğim şeklinde bir bilgi verilmiş ki bu durum nasıl bir vehamet içerisinde olunduğunu göstermektedir. Trabzonspor Kulübü resmi sitesini kullanarak, bu kadar yalan ve yanlış bilgilendirme yapıp kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışmak abesle iştigaldir ve ciddi bir suç teşkil etmektedir. Zira haberde bahsedildiği gibi benim herhangi bir şekilde istifam söz konusu değildir. Benim kulüple ilişiğimin kesilmesi 22 Haziran 2013 tarihinde sayın başkanın imzası ile genel sekreter sayın Köksal Güney tarafından şahsıma tebliğ edilen ve ilişiğimin tek taraflı olarak sonlandırıldığını belirten ihbar yazısı ile olmuştur. Bu ihbar yazısını tebliğ aldıktan sonra kulüpten ayrılmış bulunmaktayım"

Sinan Zengin, şirketin ne şekilde yönetileceği ve uyulması gereken kuralların bulunduğunu belirterek, "Halka açık bir şirketin ne şekilde yönetileceği, uyulması gereken kurallar göz önünde bulundurulduğunda, mevcut yönetim kurulunun bu anlamda şirketi zarara uğratmaktan dolayı gerek yatırımcılar gerekse de SPK tarafından açılacak davalarla çok büyük sorumluluklarının doğacağının bilinmesini isterim. Temiz futbol ve temiz yönetim ilkesini sıkça vurgulayan yönetiminizin, açık ve her türlü şüpheden uzak belgelerle sabit olan hususlarda yanlı ve yalan beyanda bulunarak kamuoyunu yanlış yönlendirmesi çelişki teşkil etmektedir. Bundan sonra yapacağınız açıklama ve beyanların doğruluk prensiplerine riayet edilerek hazırlanmasını beklemek gibi safça da olsa beklentilerimi muhafaza etmek istediğimi ifade ediyorum. Bu vesileyle, öncelikle resmi siteden bu açıklama ve düzeltme metninin yayınlanmasını, aksi durumların varid olması halinde tazminat ve suç duyurusu gibi yasal haklarımın kullanılacağının bilinmesini rica ederim" ifadelerini kullandı. - TRABZON

Kaynak: İHA