Sinan Oğan'ın Esnaf Ziyaretinde 'Tabancalı Bir Kişi İhbarı' Ortalığı Karıştırdı

Sinan Oğan'ın Esnaf Ziyaretinde 'Tabancalı Bir Kişi İhbarı' Ortalığı Karıştırdı

MHP'den ihraç edilen Sinan Oğan'ın, Samsun'da esnaf ziyareti sırasında, kalabalık arasında belinde tabanca olduğu ileri sürülen bir kişi korumalar tarafından yakalanmak istendi. Ancak şahıs kaçtı.

Sinan Oğan'ın Esnaf Ziyaretinde 'Tabancalı Bir Kişi İhbarı' Ortalığı Karıştırdı

MHP'den ihraç Sinan Oğan anayasa değişikliği referandum çalışmaları kapsamında Bafra'ya gitti. Oğan, saat 16.30 sıralarında Belediye Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret etmeye başladı.

KORUMALARI SİLAHLI KİŞİYİ KOVALADI

Bu sırada Oğan'ın korumaları, kalabalık arasında bir kişinin belinde tabanca olduğunu fark etti. Korumaların kendisini gördüğünü anlayan kimliği belirlenemeyen kişi, koşarak kaçtı. Korumalar şüpheliyi kovaladı ancak yakalayamadı. İhbar üzerine harekete geçen polisler, şüphelinin yakalanması için ilçede geniş çaplı soruşturma başlattı.

"SUİKAST HAZIRLARKEN KAÇTILAR"

Oğan, olay sonrasında düzenlenen programa katılmak üzere Bafra Belediyesi Kültür Merkezi'ne gitti. Burada konuşma yapan Oğan, "Suikast hazırlarken kaçtılar. Türkiye'yi bir Evet- Hayır oylaması ile getirdikleri nokta budur" dedi. Referandum kampanyasının çok gergin ortamda geçtiğini kaydeden Oğan, şunları söyledi:

"Burada anayasayı oylayacağız ama siyasetçilerin o sorumsuz açıklamaları bize yönelik saldırıları durdurmamaları maalesef bir karanlık emellere böyle fırsat sunmuştur. Buradan Başbakan Binali Yıldırım'a sesleniyorum sana daha öncede mektup yazdım sen sadece 'evet' diyenlerin mi başbakanısın? Bizim can güvenliğimizi koruyamayacaksan in o koltuktan. Bunlar bizi yıldıracağını zannediyor. Bunlar bizim korkacağımızı zannediyor. Bizim hayır kampanyası yapmaktan vazgeçireceklerini zannediyor."

VALİ ŞAHİN'DEN AÇIKLAMA: ŞÜPHELİ YAKALANDI

Samsun Valisi İbrahim Şahin, resmi twitter hesabından, MHP'den ihraç edilen Sinan Oğan'ın Bafra İlçesi'nde esnafı ziyareti sırasında meydana gelen ve 'suikast girişimi' iddialarına yol açan gelişmeyle ilgili açıklamada bulundu.Vali Şahin açıklamasında, "İlimiz Bafra ilçesinde programın icra edileceği salona giderken Sinan Oğan'ı korumakla görevli polisler şüphe üzerine bir şahsa yönelmiş, şahsın kaçması ile takibe alınmış, kurusıkı tabancayla birlikte şahıs alınmıştır. Muhasebecide çalışan arkadaşlarını ziyarete gitmiş, merak saiki ile aşağıya inmiştir. Abartıldığı gibi asla bir suikast girişimi söz konusu değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: DHA