Şiddet Mağduru Kadın ve Mağduriyeti Önleme Yolları Anlatıldı
Advertisement

Şiddet Mağduru Kadın ve Mağduriyeti Önleme Yolları Anlatıldı

29.04.2015 18:09 | Son Güncelleme: 29.04.2015 18:09
Şiddet Mağduru Kadın ve Mağduriyeti Önleme Yolları Anlatıldı

Alaşehir Ticaret Odası Konferans Salonunda ’Şiddet Mağduru Kadın ve Mağduriyeti önleme yolları’ konulu konferans düzenlendi.

Alaşehir Ticaret Odası Konferans Salonunda 'Şiddet Mağduru Kadın ve Mağduriyeti önleme yolları' konulu konferans düzenlendi.

Alaşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce düzenlenen konferansta Alaşehir Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Sedef İnan, Manisa Barosu avukatlarından Şirin Görüroğlu, Alaşehir Adli Yargı Komisyonu Yazı İşleri Müdürü Seval Şahin, Denetimli Serbestlik Uzmanları Emine Yüksel ve Hesna Koçer konuşmacı olarak katıldılar.

Konferansa Alaşehir'de bulunan Yardım Severler Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Yunus Emre Yardım ve Dayanışma Derneği, Türkiye Yardım Severler Derneği gibi kadın dernekleri yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Denetimli Serbestlik Müdürü Timuçin Göç, "Bugün burada 'Kadına yönelik şiddeti nasıl önleyebiliriz?', 'Mağdurlara nasıl yardımcı olabiliriz?' konularını sizlere anlatarak, sizlerden ulaşabildiğimiz kadınlarımıza konuları anlatmanızı ve yardımcı olabilmeniz amacıyla bu konferansı düzenledik. Umarız hep birlikte çözüm üretebiliriz" dedi.

Konuşmacılar, 'Kadına Yönelik şiddetin kaynakları ve türleri', 'Mağdur kadınlara yönelik hukuki yardımlar ve yararlanma yolları', 'Mağdur kadınlara yönelik idari yardımlar ve yararlanma yolları' anlatılırken, Alaşehir Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Sedef İnal, 'Mağdur kadınlara yönelik sağlık yardımları' ve 'Toplum Sağlığı Merkezince sağlanan diğer hizmetlerden yararlanma' yollarını anlattı. - MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title