Seren Serengil annesi kim? Seren Serengil babası kimdir? Seren Serengil'in ailesi!

Seren Serengil annesi kim? Seren Serengil babası kimdir? Seren Serengil'in ailesi!

Haberler.com / Şimal Güdüm - Haberler | Gündem
Seren Serengil annesi kim? Seren Serengil babası kimdir? Seren Serengil'in ailesi!

Mide küçültme ameliyatı sonrası pek çok sorunla karşılaşan ve gündeme gelen Seren Serengil'in annesi hakkında Seren Serengil annesi kim? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Seren Serengil babası kimdir? Seren Serengil'in ailesi!

Seren Serengil'in annesi kimdir? sorusu gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. Seren Serengil, ailesi ile de merak edilen kişiler arasında. Peki, Seren Serengil babası kimdir? Seren Serengil kimdir? İşte, Seren Serengil ve Seren Serengil'in ailesi!

SEREN SERENGİL'İN ANNESİ KİMDİR?

Nevin Teoman, Türk sinemasının en önemli isimleri arasında yer alan, 11 Ocak 1999 tarihinde kaybettiğimiz Öztürk Serengil'in üçüncü eşidir. İlk evliliğini Mevhibe Hanım ile yapan Öztürk Serengil, başka bir eşinden ise üç gün içinde boşanmıştır.

SEREN SERENGİL'İN BABASI KİMDİR?

Öztürk Serengil 2 Mayıs 1930'da Öğretmen Turgut Bey'in iki oğlundan büyük oğlu olarak Artvin'de dünyaya geldi. Serengil, 1954 yılında askerden döndükten sonra hayatının 35 yılını vereceği sinemaya ''Üçüncü Kat Cinayeti" adlı filmle adım attı.

SEREN SERENGİL KİMDİR?

Serengil, 6 Nisan 1971 tarihinde İstanbul Amerikan Hastanesi'nde doğdu. Seren Serengil, ilk olarak 1977 yılında Sarhoş filminde çocuk oyuncu olarak babası Öztürk Serengil ile birlikte oynadı. Aynı yıl babası ile birlikte Gar Gazinosu'nda sahne aldı. Profesyonel sahne kariyerine ise, 16 yaşında Fahrettin Aslan tarafından görevlendirildiği Maksim Gazinosu'nda başladı ve en genç kadın assolist oldu. Profesyonel oyunculuk kariyerine başladığı 1990 yılında, Mehmet Aslantuğ ile rol aldığı Başka Olur Ağaların Düğünü dizisinin yanı sıra Hakan Ural ile birlikte rol aldığı Alev Gibi Bir Kız filmiyle çıkış yaptı. Serengil'in ilk albümü Ayrıldık 1991'de piyasaya çıktı ve ana teklisi "Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor" ile tanındı. O zamandan beri üç albüm ve bir tekli çıkarmıştır. En popüler albümü olan Bu Gecenin Hatırına, yalnızca bir klip ile 170.000 adet kopya sattı ve popülaritesini büyük ölçüde arttırdı. Serengil, klasik piyano çalmakta olup 2006 yılında "Dost Bile Kalamadık", "İnsan Severse Özler", "Sen Şansını Kaybettin" ve "Sessiz Telefon" gibi şarkılar da dahil olmak üzere bazı şarkılarını kendi yazıp besteledi. Müzik kariyeri boyunca İbrahim Tatlıses, Emrah, Selami Şahin, Soner Sarıkabadayı ve Serdar Ortaç gibi isimlerle çalıştı. Serengil, şarkıcı ve sohbet programı konuğu olarak yüzlerce TV programında yer almıştır. 2007'de Show TV'nin UçanKuş programında Erol Köse ve Bekir Hazar ile birlikte konuk olarak yer aldı. 1993'te Emrah'ın "Haydi Şimdi Gel" ve "Töre" şarkılarının video kliplerinde yer aldı. Serengil ve Emrah, Yasak Sokaklar ve Belalım Benim dizilerinde birlikte çalıştı. Serengil'in 3 Nisan 2009'da eşi Musa Aytun'dan Stephanie adlı bir kızı dünyaya geldi; ancak altı aylık doğan bebek dört gün yaşatılabildi ve 7 Nisan'da hayatını kaybetti. Serengil, Aralık 2010'da son albümü Ben Adamı Ayrılırken Tanırım'ı çıkardı. Albümünün ilk müzik videosunun Aralık 2010 tarihinde galası yapıldı. 2011'de Show TV'de yayınlanan Seren Serengil İle Evlenir Misin? adlı bir sabah programı sundu. 2014'te Cine5'in Kim Ne Derse Desin programında iki sezon ana sunuculardan biri olarak göründü. Bir süre hafta içi her gün Star TV'de yayınlanan Duymayan Kalmasın adlı magazin programını Cengiz Semercioğlu ile birlikte sunmuştur. Bu programda şarkıcı Gülben Ergen hakkında yaptığı yorumlar üzerine Ergen tarafından kendisine dava açıldı ve Ekim 2017'de İstanbul'da bir mahkeme, Serengil'in altı ay süreyle şarkıcıya "30 metreden fazla yaklaşmaması, hakaret etmemesi ve şiddet uygulamaması" kararını verdi. Bu kararın ilgili süre içinde delindiğini öne süren Ergen davayı tekrarlayınca mahkeme, Ocak 2018'de Serengil'i üç gün hapis cezasına çarptırdı.

SEREN SERENGİL HANGİ FİLMLERDE OYNADI?

Sarhoş (1977)

Alev Gibi Bir Kız (1990)

Başka Olur Ağaların Düğünü (1990)

Yasak Sokaklar (1993)

Belalım Benim (1999)

Şükran Büfe (2000)

Şaşkın Assolist (2005)

Televizyon programları

Seren Serengil Show (TGRT)

Bu Gecenin Hatrına Show (TGRT)

Yeniden Başlayalım (Barışalım) (StarMax)

Ünlüler Çiftliği (2004) (atv)

Uçankuş 4x4 (Show TV)

Seren Serengil ile Evlenir Misin ? (2011) (Show TV)

Yalnızlar Kulübü (2011) (Beyaz TV)

Kim Ne Derse Desin (2014) (Cine5)

Duymayan Kalmasın (2016-2018) (Star TV)

Duymadık Demeyin (2019) (TV100)

Söylemezsem Olmaz (2020-) (Beyaz TV)

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title