ÖZTÜRK SERENGİL HABERLERİ

Öztürk Serengil haber, Öztürk Serengil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Öztürk Serengil

Öztürk Serengil

Doğum Yeri Artvin / Türkiye
Doğum Tarihi 2.5.1930 - 11.1.1999

Öztürk Serengil Kimdir ?

2 Mayıs 1930'da Öğretmen Turgut Beyin iki oğlundan büyük oğlu olarak Artvin‘de dünyaya geldi. Lise ikinci sınıftan sonra öğrenimini yarım bırakarak 1949’da İstanbul’a geldi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Öztürk Serengil - 10.01.2021
Haftanın tarihine bakış
1999- Beynindeki rahatsızlık nedeniyle tedavi gören sanatçı Öztürk Serengil 68 yaşında öldü.
Öztürk Serengil - 05.01.2020
Haftanın tarihine bakış
1999- Beynindeki rahatsızlık nedeniyle tedavi gören sanatçı Öztürk Serengil 68 yaşında öldü.
Öztürk Serengil - 17.09.2019
Artvin'de "Ahilik Haftası" kutlamaları
Konuşmaların ardından Halk Eğitim Merkezi Livane Mehter Takımı gösteri sundu, Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu ise ahilikte kalfalıktan ustalığa geçişi anlatan temsili "şet kuşatma" merasimi sahneledi.
Öztürk Serengil - 18.03.2019
Çanakkale Ruhu Artvin'de Yaşatıldı
Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Çanakkale Savaşı'nda yaşananlar Artvin Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro topluluğu oyuncularınca canlandırıldı.
Öztürk Serengil - 07.03.2019
Artvin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıl Dönümü
Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Ekibi'nin oratoryo sahnelediği törende, Karadeniz Bakır İlkokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi sundu.
Öztürk Serengil - 26.03.2018
Sağlık Personeli Halkın Sağlığı İçin Sahnede
YUSUF OKUR - Artvin Devlet Hastanesi doktorları, yazıp oynadıkları tiyatro oyunları ile hem halkı bilinçlendiriyor hem de eğleniyor. Artvin Devlet Hastanesi Başhekimi İbrahim Düzcan ve Başhekim Yardımcısı Sibel Şahin'in de aralarında bulunduğu 5'i doktor olmak üzere hemşire, tekniker ve hastane personelinden oluşan toplam 10 kişilik ekip, "organ bağışının önemi", "erken teşhisin faydaları", "hekim hasta ilişkileri" gibi konu başlıkları altında yazdıkları tiyatro oyunlarını yine kendileri sahneliyor. Muayene ve ameliyatlarla binlerce insanı sağlığına kavuşturan hekim ve sağlık çalışanları, Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu oyuncularının desteğiyle mesai saatleri dışında yaptıkları provalarla hazırlandıkları tiyatro oyunlarını ildeki kongre ve kültür merkezlerinde sahneleyerek izleyiciyle buluşturuyor.
Öztürk Serengil - 18.03.2018
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü
Artvin Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu, meydanda hazırlanan siperler, mevziler, kağnı arabaları ve sıhhiye çadırları ile Çanakkale Zaferi'ni canlandırdı.
Öztürk Serengil - 07.03.2018
Artvin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yıl Dönümü
Kocatepe, konuşmasında şunları söyledi: "Dünyaya hükmedecek bir devletin doğum sancılarını yaşadığımız bu günlerde diyoruzki 'ha Afrin ha Artvin' bizim için fark etmez. Ecdadımızın zaferleriyle, kahramanlıklarının hikayeleriyle büyüdük. 'Bunlar mazide kaldı' derken Allah'a bu millete, dosta düşmana Türk'ün gücünü gösterme imkanı verdiği için şükürler olsun." Türk askerinin Afrin'de adeta yeni bir Malazgirt destanı yazdığını dile getiren Kocatepe, "İçeride ve dışarıda bugünleri karalamaya çalışanlar dün olduğu gibi bugün de olacaktır. Biz sefere çıkıyoruz, zafer Allah'tandır. Bu ülkede 'a partisi', 'b partisi' derdi yoktur. ya vatan seversiniz ya da vatan hainisiniz. Bugün savaştaki bir milletin, dua eden halkı olarak buradayız. Buradan Afrin'deki askerlerimize dualarımızı gönderiyoruz." Kutlamalar çerçevesinde Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu, Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde, "Kuvayi Milliye" adlı tiyatro oyununu sahneledi.
Öztürk Serengil - 27.02.2018
Kahkaha Tufanı Keş On Dı Teybıl İle Sürüyor!
Zafer Algöz okurlarını, tiyatro dünyasında kumar merakıyla ün yapan ve filmlere konu olacak bir hayat yaşayan Ertuğrul İlgin'den Öztürk Serengil ile Fikret Hakan'ın dostluğuna, Kamran Usluer'in setlerde yaşadıklarından, usta tiyatrocu ve dublajcı Nur Subaşı ile kedisi Siyami Bey'in akla zarar hikâyelerine, Süleyman Seba'yla oturulan rakı sofrasından Cem Yılmaz'la çekilen Yahşi Batı'nın setinde olup bitenlere ve Can Yılmaz'la gidilen Barcelona seyahatine dair, pek çok tuhaf, komik, hüzünlü ve şaşırtıcı maceraya davet ediyor.
Öztürk Serengil - 24.01.2018
Yeşilçam Temalı "Jönler" İsimli Sergi Açıldı
Erol, sergiden elde edilecek geliri, "Engelsiz Yaşam Vakfı" ile paylaşacağını belirterek, şunları kaydetti: "Bende hatırası olan, filmlerini izlediğim zamanlarda etkisi altında kaldığım Türk sinemasının erkek oyuncularını resmettim. Çocukluğumda Öztürk Serengil'i mimiklerimle taklit ettiğimi veya Cüneyt Arkın gibi bir yerlerden atlamaya çalışırken bir yerlerimi filan kırdığımı hatırlıyorum.
Öztürk Serengil - 08.01.2018
Haftanın Tarihine Bakış
1999- Beynindeki rahatsızlık nedeniyle tedavi gören sanatçı Öztürk Serengil 68 yaşında öldü.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Öztürk Serengil Haberleri | Öztürk Serengil Kimdir - Haberler - Öztürk Serengil haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Öztürk Serengil kimdir, hayatı ve biyografisi. Seren Serengil annesi kim? Seren Serengil babası kimdir? Seren Serengil'in ailesi!
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 06:15:48. #1.15#

title