Selim Evci Haberleri

Selim Evci haber, Selim Evci son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Selim Evci - 16.10.2020
8. Boğaziçi Film Festivali'ne doğru
FİLM-YÖN Jüri üyeleri Mehmet Eryılmaz, Melisa Önel ve Selim Evci'den oluşuyor.
Selim Evci - 09.10.2020
Boğaziçi Film Festivali'ne yeni bir ödül eklendi
Bu yıl ilk kez sahibini bulacak olan ödülü verecek FİLM-YÖN jüri üyeleri Mehmet Eryılmaz, Melisa Önel ve Selim Evci'den oluşuyor.
Selim Evci - 23.06.2020
Akbank Evde Kısa Film Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu
Jüri üyeliğini yönetmen, senarist, yapımcı Selim Evci, yönetmen, reklam yönetmeni Fatih Kızılgök, Akbank Sanat Sosyal Medya Yöneticisi Sami Kısaoğlu, Akbank Sanat İletişim ve Basın Yöneticisi Çağla Demiralp, TBWA İstanbul Kreatif Direktörü Arkın Kahyaoğlu ve TBWA İstanbul Metin Yazarı Vehbi Bozdağ'ın üstlendiği Akbank Evde Kısa Film Yarışması'na katılan 429 film jüri tarafından izlendi ve ödül kazanan filmler belirlendi.
Selim Evci - 09.04.2020
"16. Akbank Kısa Film Festivali" ödülleri 14 Nisan'da sahiplerini bulacak
Cansu Boğuşlu, Ahmet Bikiç ve yönetmen Selim Evci'den oluşan yarışma ön eleme jüri kurulu, değerlendirme sonucunda 28 filmi finale taşımıştı.
Selim Evci - 19.02.2020
Akbank Kısa Film Festivali yarışma filmleri ve jürisi açıklandı
Cansu Boğuşlu, Ahmet Bikiç ve yönetmen Selim Evci'den oluşan yarışma ön eleme jüri kurulu, değerlendirme sonucunda 28 filmi finale taşıdı.
Selim Evci - 19.02.2020
16. Akbank Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri ve yarışma filmleri açıklandı
Yönetmen ve Görüntü Yönetmeni Cansu Boğuşlu, Akademisyen ve Belgesel Yönetmeni Ahmet Bikiç ve Yönetmen Selim Evci'den oluşan yarışma ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu; "Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü"ne katılan eserler arasından 14 film ve "Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü" başvuruları arasından seçilen 14 film "En İyi Film Ödülü" için yarışmaya hak kazandı.
Selim Evci - 06.02.2019
Akbank Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri Belli Oldu
Festivalin ön eleme jürisinde, akademisyen Nagihan Çakar Bikiç, oyuncu Ahmet Rıfat Şungar ve yönetmen Selim Evci yer alıyor.
Selim Evci - 07.05.2018
1. Barselona Türk Filmleri Festivali" Başladı
Filmoteca de Catalunya ev sahipliğindeki festivalin açılışına, Türkiye'nin Barselona Başkonsolosu Güçlü Kalafat, Ebru Ceylan, yönetmen Senem Tüzen, yapımcı Yamaç Okur, yönetmen Selim Evci de katıldı.
Selim Evci - 01.03.2018
14. Akbank Kısa Film Festivali'ne Doğru
Oyuncu Cemre Ebüzziya, yönetmen Hasan Tuna Balkan ve Selim Evci'den oluşan yarışmanın ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu, festivalin "Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü"ne 14 eser, "Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü"ne ise 14 film "En İyi Film Ödülü" için yarışacak.
Selim Evci - 01.03.2018
14. Akbank Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları Açıklandı
Oyuncu Cemre Ebüzziya, Yönetmen Hasan Tuna Balkan ve Yönetmen Selim Evci'den oluşan yarışma ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu; "Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü"ne katılan eserler arasından 14 film ve "Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü" başvuruları arasından seçilen 14 film "En İyi Film Ödülü" için yarışmaya hak kazandı.
Selim Evci - 17.11.2017
Malatya Uluslararası Film Festivali'nde 'Kristal Kayısı' Ödül Töreni
İlk filmini yapan bir yönetmenin parıldayan rejisi, iyi oyuncu yönetimi ve ustalıkla kurduğu akıcı atmosferi en iyi şekilde ve olgunlukla yansıtması sebebiyle En İyi Yönetmen Kristal Kayısı Ödülü ve 20 bin lira para ödülü almaya 'Sarı Sıcak' filmiyle Fikret Reyhan layık görüldü. Ödülü ünlü yönetmen Selim Evci tarafından verildi.
Selim Evci - 17.11.2017
Dha Yurt Bülteni - 1
İlk filmini yapan bir yönetmenin parıldayan rejisi, iyi oyuncu yönetimi ve ustalıkla kurduğu akıcı atmosferi en iyi şekilde ve olgunlukla yansıtması sebebiyle En İyi Yönetmen Kristal Kayısı Ödülü ve 20 bin lira para ödülü almaya 'Sarı Sıcak' filmiyle Fikret Reyhan layık görüldü. Ödülü ünlü yönetmen Selim Evci tarafından verildi.
Selim Evci - 17.11.2017
Dha Yurt Bülteni - 24
İlk filmini yapan bir yönetmenin parıldayan rejisi, iyi oyuncu yönetimi ve ustalıkla kurduğu akıcı atmosferi en iyi şekilde ve olgunlukla yansıtması sebebiyle En İyi Yönetmen Kristal Kayısı Ödülü ve 20 bin lira para ödülü almaya 'Sarı Sıcak' filmiyle Fikret Reyhan layık görüldü. Ödülü ünlü yönetmen Selim Evci tarafından verildi.
Selim Evci - 30.04.2017
Stop Motion Animasyon Atölyesi
Süre: 4 hafta  Saat: 90 dk.         Kontenjan: Maksimum 8 kişi  Ders Günleri: 30 Nisan, 7 Mayıs, 14 Mayıs, 28 Mayıs Yaş Grubu: 7 - 11 Saat: 14: 00 – 15: 30 Tuğba Özer / Görsel Sanatlar, Fotoğraf ve Stop-Motion Animasyon Eğitmeni İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi'nde güzel sanatlar eğitimini tamamladıktan sonra özel okullarda sanat ve fotoğraf dersleri vermeye başladı. 2006 yılında İFSAK'ta Selim Evci Kısa Film Atölyesi ve 2012'de New York Film Academy'de Digital Filmmaking eğitimi aldı.
Selim Evci - 03.04.2017
Selim Evci ile Kısa Film Atölyesi
Selim Evci kısa film meraklılarıyla Akbank Sanat'ta yeniden buluşuyor.
Selim Evci - 08.03.2017
32 Ülkeden 101 Film 13. Akbank Kısa Film Festivali'nde
13. Akbank Kısa Film Festivali'nin atölye ve söyleşi programı da hayli zengin. Festival kapsamında; uluslararası alanda çalışmalarını sürdüren senaryo koçu ve yapımcı Esther Wouda, başarılı genç kurgucu Umut Sakallıoğlu, oyuncu koçu Deniz Erdem, belgeselci ve eğitmen Semra Güzel Korver, sinema ve televizyon makyajı alanında uzmanlaşmış Şerife Aydın Terler ve Sezen Türkyılmaz Çaka gerçekleştirecekleri atölye çalışmaları ile deneyimlerini sinemaseverlerle paylaşacaklar. Ayrıca Settar Tanrıöğen, Dilşad Çelebi ve Serkan Ercan ile "Oyuncu Gözüyle Kısa Film", Seifollah Samadian, Rıza Oylum ve Farhad Eivazi ile "Abbas Kiarostami Sineması Üzerine", yolu Akbank Kısa Film Festivali'nden geçen Cansu Boğuşlu, Mehmet Zengin ve Güçlü Yaman ile "Görüntü Yönetmenliği", Mustafa Kara ve Selim Evci ile "Film Yapmaya Dair" başlıklı söyleşiler gerçekleştirilecek.
Selim Evci - 01.03.2017
13. Akbank Kısa Film Festivali" Başlıyor
Şebnem Bozoklu, Settar Tanrıöğen, Serkan Ercan, Seifollah Samadian, Rıza Oylum, Farhad Eivazi, Cansu Boğuşlu, Mehmet Zengin, Güçlü Yaman, Mustafa Kara ve Selim Evci de söyleşilerle sinemaseverlerin karşısında olacak.
Selim Evci - 03.06.2016
3. Kırmızı Lale Film Festivali"
Amsterdam'daki basın toplantısına Girik ve Koçyiğit'in yanı sıra yönetmen Mehmet Eryılmaz ile Selim Evci de katıldı.
Selim Evci - 28.05.2016
Türk Filmleri Hollanda'da Seyirciyle Buluştu
Rotterdam'daki Lantaren Venster sinema salonunda gerçekleşen ve bu seneki teması zorunlu göç olarak belirlenen festivalin açılış programına Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi Sadık Arslan ve Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız'ın yanı sıra "Saklı" adlı filmin yönetmeni Selim Evci ile oyunculardan İlhan Şeşen, Settar Tanrıöğen ve Türkü Turan katıldı.
Selim Evci - 28.04.2016
Türk Filmleri Hollanda Seyircisiyle Buluşacak
27 Mayıs-4 Haziran tarihlerinde düzenlenecek festivalde yarışacak filmler ise şöyle: Mavi Bisiklet (Yönetmen Ümit Köreken), Rauf (Yönetmen Soner Caner ile Barış Kaya), Kalandar Soğuğu (Yönetmen Mustafa Kara), Misafir (Yönetmen Mehmet Eryılmaz), Sarmaşık (Yönetmen Tolga Karaçelik), Dolanma (Yönetmen Tunç Davut) ve Saklı (Yönetmen Selim Evci).
Selim Evci - 21.04.2016
Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması
Pera Müzesi'nde 28 Nisan'da gerçekleştirilecek ödül töreni öncesinde, görüntü yönetmeni Meryem Yavuz'un katılımıyla "Kısa Filmde Görüntü Yönetmenliği" atölyesi yapılacak. Gökçe Pehlivanoğlu, Orhan İnce, Yoel Meranda ve Selim Evci ise yapımcı Yamaç Okur'un moderatörlüğünde düzenlenen "Türkiye'de Kısa Filmin Üretim Sorunları" panelinde konuşacak.
Selim Evci - 21.04.2016
Bu Hafta 12 Film Vizyona Girecek
"Saklı" Selim Evci'nin yazıp yönettiği üçüncü uzun metrajlı filmi "Saklı"nın başrollerinde İlhan Şeşen, Türkü Turan, Settar Tanrıöğen ve Pelin Akil rol aldı.
Selim Evci - 20.04.2016
Bu Hafta 10 Film İzleyici ile Buluşacak
KOR: Dram türünde seyirciyle buluşacak olan filmin yönetmeni Zeki Demirkubuz. Oyuncular ise; Taner Birsel , Aslıhan Gürbüz , Caner Cindoruk , İştar Gökseven , Dolunay Soysert , Çağlar Çorumlu. Filmin konusu: Kocası Cemal yaşadığı çöküşün ardından, bir iş için gittiği Romanya'da tutuklanınca acilen ameliyat olması gereken hasta çocuğuyla bir başına kalan Emine, elişi aldığı atölyede kocasının eski patronu Ziya ile karşılaşır. Ziya bir zamanlar çok hoşlandığı ama Cemal'i seçip onunla evlenen genç kadının ve çocuğunun durumunu öğrenince kayıtsız kalmaz.Cemal aylar sonra İstanbul'a döndüğünde her şey beklediğinden iyi görünmektedir. Emine konfeksiyon atölyesinde çalışmaktadır, çocuğu sağlıklıdır. Ancak, tesadüfen bulduğu kabarık hastane faturası, Ziya'nın çocuğunu ameliyat ettirdiğini öğrenmesine ve Eminenin bunu gizlediğinin ortaya çıkmasına neden olur. Başına gelenlerden Ziya'yı sorumlu tutup ondan nefret eden ve Emine'yi deli gibi kıskanmakta olan Cemal, altında başka korkular taşıdığı bu sert ve acımasız durumla yüzleşmeyi mi yoksa görmezden gelmeyi mi seçecektir? SAKLI: Bu haftanın bir başka dram türündeki filmi de Saklı. Yönetmenliğini Selim Evci’nin yaptığı filmin başrollerinde Settar Tanriogen ve İlhan Şeşen yer alıyor.
Selim Evci - 24.03.2016
Auff'ta Yarışacak Filmler Belli Oldu
Festival süresince izlenebilecek ve üç kategoride yarışacak filmlerden, jüri tarafından seçilenlere ödülleri, 8 Mayıs'ta Akün Sahnesi'nde yapılacak törende verilecek. Tören başarılı caz solisti Su İdil'in konseriyle tamamlanacak. - "Ulusal Uzun Film" kategorisinde yarışacak filmler Ali Karadoğan, Oğuz Onaran ve Seçil Büker'den oluşan ön jüri, "En İyi Film", "Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü", "Onat Kutlar En İyi Senaryo Ödülü" gibi birçok ödül için yarışacak 10 uzun film seçti. Takipçilerine Türk sinemasının son dönem örneklerini izleme imkanı da sunacak festivalde yarışacak filmler ve yönetmenleri şunlar: Senem Tüzen'in "Ana Yurdu", Emre Konuk'un "Çırak", Mustafa Kara'nın "Kalandar Soğuğu", Cansel Elçin'in "Melekleri Taşıyan Adam", Murat Saraçoğlu'nun "Memleket", Mehmet Eryılmaz'ın "Misafir", Özcan Alper'in "Rüzgarın Hatıraları", Selim Evci'nin "Saklı", Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" ve Ahu Öztürk'ün "Toz bezi".
Selim Evci - 11.02.2016
Akbank Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonucu Açıklandı
Oyuncu Görkem Yeltan, görüntü yönetmeni Ferhat Öçmen ve yönetmen Selim Evci'den oluşan yarışma ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu, "Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü" ve "Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü" başvuruları arasından seçilen 28 film, "En İyi Film Ödülü" için yarışmaya hak kazandı.
Selim Evci - 11.02.2016
12. Akbank Kısa Film Festivali'nde Ön Elemeyi Geçen Filmler Açıklandı
Oyuncu Görkem Yeltan, Görüntü Yönetmeni Ferhat Öçmen ve Yönetmen Selim Evci’den oluşan yarışma ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu; Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümüne katılan eserler arasından 14 film ve Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü başvuruları arasından seçilen 14 film, en iyi film ödülü için yarışmaya hak kazandı.
Selim Evci - 24.12.2015
Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek
"Saklı" Selim Evci'nin yazıp yönettiği üçüncü uzun metrajlı filmi "Saklı"nın başrollerinde İlhan Şeşen, Türkü Turan, Settar Tanrıöğen ve Pelin Akil rol aldı.
Selim Evci - 09.12.2015
Antakya 3. Uluslararası Film Festivali Başlıyor
Uluslararası Antakya 3. Altın Defne Film Festivali birbirinden değerli sinema yönetmeni ve oyuncularının katılımı ile 11- 17 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Uluslararası Antakya 3. Altın Defne Film Festivali’nin açılış galası film gösterimi ve onur ödül töreni 11 Aralık Cuma günü saat 18.00’da Antakya Meclis Kültür Sanat Merkezi’nde yapılacak. Hatay Büyükşehir Belediyesi, Defne Belediyesi ve Samandağ Belediye’sinin destekleriyle hazırlanan ve zengin etkinlik programıyla Hatay halkına sanat dolu günler yaşatacak olan festivalin Jüri Başkanlığı’nı ünlü yönetmen ve oyuncu Ezel Akay üstleniyor. Festivale 95 sinema sanatçısının katılması bekleniyor. Uzun ve kısa metraj filmlerin, belgesellerin gösterileceği ve sinema atölyesi, oyunculuk atölyesi, workshop ve paneller ile sürdürülecek çok yönlü bir festival programı Hatay halkını bekliyor. Bu yıl festivalde Uluslararası Uzun Metraj Film Kategorisi filmleri ve yönetmenleri şöyle: Bir Varmış Bir Yokmuş / Kazım Öz, Misafir / Mehmet Eryılmaz, Eksik / Barış Atay, Kar Korsanları / Faruk Hacıhafızoğlu, Yeni Dünya / Caner Erzincan, Saklı / Selim Evci, Aşkı Suzan / Murat Tüter, Çekmeceler / Caner Alper - Mehmet Binay, Dolanma / Tunç Davut, Kümes / Ufuk Bayraktar, Kasap Havası / Çiğdem Sezgin.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Selim Evci Haberleri | Selim Evci Kimdir - Haberler - Selim Evci haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Selim Evci kimdir, hayatı ve biyografisi. 8. Boğaziçi Film Festivalinde ödüller sahiplerini buldu (3).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.10.2021 14:41:25. #1.14#

title