Seks Hayatınızı Hızlandırın!

Seks Hayatınızı Hızlandırın!

Yatağınız Eskisi Gibi Sıcak Değil mi O Zaman Bir Sorun Var Demektir.

Seks Hayatınızı Hızlandırın!

YATAĞINIZ ESKİSİ GİBİ SICAK DEĞİL Mİ? O ZAMAN BİR SORUN VAR DEMEKTİR.

HİSLERİNİZİ HAREKETE GEÇİRİN

Vücudunuza masaj yaptırmak, aromatik mumlar eşliğinde duş almak ve yaramaz fanteziler kurmak sizi sevişme moduna hazırlayacağı gibi fizyolojinizde de olumlu etkiler yaratır. Bir partneriniz olsa da olmasa da bu aktiviteleri hayatınızın bir parçası haline getirmenizi öneririz.

CİNSEL DÜRTÜLERİ HAREKETE GEÇİREN YİYECEKLERİ TERCİH EDİN

Sağlıklı ve dengeli beslenme kalbiniz ve dolaşım sisteminiz için olduğu kadar vücudunuzun cinsel aktivite potansiyelinin artması için de gereklidir. Daha etkili bir seks hayatı için bol A vitamini ile magnezyum içeren kayısıyı, A,C ve B5 vitaminlerini içeren ve vücuttaki cinsel uyarımı artırıcı özelliğe sahip olan brokoliyi ve seks hormonu salgılanması için gerekli olan B5 vitaminini içeren patatesi düzenli olarak tüketin.

LİBİDONUZU OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEYEN İLAÇ KULANIMINA DİKKAT!

Bazı ilaçlar örneğin anti-depresanlar seks fonksiyonlarına zarar verici niteliktedir. Eğer erkeklerde ereksiyona geçememe ya da erken boşalma, kadınlarda ise vajinal kuruluk gibi sorunlara neden olan bu tip ilaçları düzenli olarak kullanıyorsanız doktorunuza başvurmanızı öneririz. Nikotin, alkol ve hatta kafein bile düzenli olarak alındığı takdirde seks hayatınıza zarar verebilir dikkat edin.

SPOR YAPIN!

Spor yapmak kalp ve damar sağlığını korumak açısından önemli olduğu kadar vücuda enerji yayarak stresten arınmamızı sağlayan çok önemli bir aktivitedir. Dolayısıyla spor yapan kişilerin cinsel hayatının yapmayanlara göre çok daha renkli ve aktif olduğunu söyleyebiliriz.

UYKUNUZU ALIN!

Günlük yaşantınızda yeteri kadar uyumuyor ve dinlenmiyorsanız cinsel hayatınızın iyi olmasını beklemeyin. Yoğun çalışma temponuz yüzünden sürekli kafein alarak ayılmaya çalışıyor daha sonra da geceleri uykusuzluk çekiyorsanız bu düzensizliğe bir son verin.

STRESİ YATAK ODANIZDAN UZAK TUTUN!

Seksin stres azaltıcı bir etkisi olduğunu bilmemize rağmen sinirli ya da üzgün olduğumuz zaman sevişmeye vakit ayırmayız. Stres libidomuzu aşağıya çekerken zevk dürtülerimizi de ortadan kaldırabilir. Dolayısıyla stresten arınmamızı sağlayan çeşitli aktiviteleri (yoga, spor vs…) hayatımıza bir an önce katmamız gerekiyor.