Sapanca'daki Cinayetlerin Sebebi Gasp Çıktı
Haberler » Güncel » Sapanca'daki Cinayetlerin Sebebi Gasp Çıktı - Haber

Sapanca'daki Cinayetlerin Sebebi Gasp Çıktı

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde silah zoruyla gasp olaylarına karışan, 20 gün aralıklarla işlenen 3 cinayetin ise faali olan katil zanlıları çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı.

Sapanca'daki Cinayetlerin Sebebi Gasp Çıktı

'nın ilçesinde silah zoruyla gasp olaylarına karışan, 20 gün aralıklarla işlenen 3 cinayetin ise faali olan katil zanlıları çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı. Zanlıların cinayetleri gasp için işledikleri ortaya çıktı.


4 Nisan tarihinde Fevziye Mahallesi'nde yazlık evde baba Hanlar Başak ile oğlu Çetin Başak'ın darp edildikten sonra av tüfeğiyle vurularak öldürülmesi ile 24 Nisan tarihinde Hacımercan Mahallesi'nde 74 yaşındaki 'nın evinin bahçesinde öldürülmesi olaylarını araştıran Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, cinayetlerin aydınlatılması için 3 özel ekip oluşturdu.


5 BİN ARAÇ İNCELENDİ


Olayların aydınlatılmasına yönelik sürdürülen çalışmalar neticesinde Sapanca'da maskeli olarak silah zoruyla girdikleri 3 evde para ve ziynet eşyalarının gasp edilmesi olaylarını inceleyen ekipler, cinayetlerin de aynı şahıslar tarafından işlendiğini değerlendirerek, TEM Otoyolu gişeler geçişlerinde olaylarda kullanılan araçlara benzer 5 bin aracı inceleyip, sorgulayarak olaylarda kullanılan kiralık araçları tespit etti.


TELEFON KAYITLARI


Kiralık araçların tespit edilmesinin ardından Sakarya, Kocaeli ve Düzce illerinde yaklaşık 250 araç kiralama şirketiyle bağlantıya geçilerek, olayda kullanılan araçların nereden kiralandığı tespit edildi. Ekipler, daha sonra şüpheli şahısların kullanmış oldukları telefon kayıtlarından yola çıkılarak görüşme yaptıkları 3 bin 345 farklı GSM numarası üzerinde çalışarak, tüm bağlantılarını ortaya çıkarttı.


2 KİŞİ TUTUKLANDI


Olayın aydınlatılması üzerine 9 kişi gözaltına alınırken, 6'sı ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Gözaltına alınanlarda Bilal Kahraman, Olkan Şahin ve S.Ş. sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Bilal Kahraman ile Olkan Şahin çıkartıldıkları mahkemece tutuklanırken, S.Ş. ise denetimli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. - SAKARYA

Kaynak: İHA