Sansürlenen Sahne Yönetmeni Çıldırttı

Sansürlenen Sahne Yönetmeni Çıldırttı

Sansürlenen Sahne Yönetmeni Çıldırttı
Diğer - Haberler | Magazin

Aşk Tesadüfleri Sever filminin atv'de sansüre uğraması en çok filmin yönetmeni Ömer Faruk Sorak'ı kızdırdı.

Sinemada ses getiren Aşk Tesadüfleri Sever filminin geçtiğimiz günlerde atv ekranında bazı sahnelerindeki diyalogların sansürlenmesi ünlü yönetmen Ömer Faruk Sorak'ı kızdırdı.

Sorak, sinemalardan sonra ikinci kez televizyonda gösterilen filmindeki diyalogların sansürlenerek verilmesine twitter'daki sayfasından yazdığı kinayeli sözlerle tepki gösterdi.

Televizyonda izlediği filmdeki bazı sahnelerin kanal yönetimi tarafından sansürlendiğini gören ünlü yönetmen, bu duruma "Neyse ki ATV, filmdeki bazı sözleri sansürledi de toplumda muhtemel bir ahlaki çöküş ihtimali önlendi. Filmin atv'deki ikinci gösteriminde, suyu gelmiş ve yattınız mı repliklerini, neyle değiştirmemiz gerektiğiyle ilgili fikri olan var mı?" sözleriyle isyan etti.

Başrollerini Belçim Bilgin ile Mehmet Günsür'ün oynadığı filmi izleyip sansürlenen diyaloglara dikkat çekenler de Sorak'a sanal ortamda destek çıktılar.

ATV'nin sansürünü kınayan bazı takipçileri Sorak'a "Bir dahaki sefere Turkmax'ı pas geçmeyin. Hiç olmazsa filme dokunulmaz. Çok yazık nereye gidiyoruz. Anlaşılır gibi değil bu ahlaki çöküş ihmalinin ihtimali 'Aşk tesadüfleri sevmez' diye bir film çekin de ahlaki düzen yerine gelsin" şeklinde attıkları tweet'lerle destek oldular.

Kaynak: Diğer

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title