Sanayi İçin Ortak Hareket - Haberler
Haberi Paylaş

Sanayi İçin Ortak Hareket

AA - Haberler | Güncel
Sanayi İçin Ortak Hareket

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Mahmut Kösemusul ile bir araya geldi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Mahmut Kösemusul ile bir araya geldi.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen görüşmede şehrin sanayi geleceğiyle ilgili önemli başlıklar masaya yatırıldı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya'nın, verimli tarım arazileri, turizm alanları ve sanayisiyle gelişimini sürdürdüğünü söyledi.

Bu konuda Büyükşehir Belediyesi ve SATSO'nun çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Balkanlıoğlu, "Bugün de sanayimizin son durumu hakkında görüştük. İstişareyle en doğru olanı şehre kazandırarak Sakarya'yı sanayideki hedeflerine ulaştıracağız." diye konuştu.

Başkan Zeki Toçoğlu, son yıllarda sanayinin hızla arttığı bir şehir konumunda olduklarını belirterek, "Kısa süre önce de Karasu'ya kurulacak savunma sanayisi için bölgedeydik. Çok stratejik bir yatırım. Hamdolsun şehrimiz ekonomisi sanayiyle birlikte daha da güçleniyor. Bizim bu konudaki standartlarımız şehre zarar verecek yatırımların olmamasıdır. Bu konuda da örnek bir duruş sergiliyoruz." diye konuştu.

Kösemusul ise SATSO olarak şehrin ekonomisinin geleceği için kapsamlı projeler üretmeyi ve örnek çalışmaları hayata geçirmeyi sürdürdüklerini bildirdi.

Kösemusul, şunları söyledi:

"Yeni sanayi bölgeleri ve milli yatırımlara şehrimizi hazırlamak noktasında Büyükşehir Belediye Başkanımız her zaman bizlerle oldu, çok teşekkür ediyoruz. Bugün de sanayideki son durumu kendilerine anlattık, yol haritamızı konuştuk. Valimizin destekleriyle Büyükşehir Belediyemizle birlikte çalışarak Sakarya'mızı sanayideki hedeflerine hızla ulaştıracağımıza inanıyorum."

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım