Samsun'dan Kısa Kısa

Samsun'dan Kısa Kısa

Ladik'te Engelliler Haftası dolayısıyla özel öğrenciler ile aileleri bir araya geldi.

Samsun'dan Kısa Kısa

Ladik'te Engelliler Haftası dolayısıyla özel öğrenciler ile aileleri bir araya geldi.

Engelliler Haftası dolayısıyla ilçedeki bir çay bahçesinde düzenlenen programda Kaymakam Emrah Uzun, Belediye Başkanı Selim Özbalcı, Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Akar, İlçe Emniyet Müdür Vekili İlhan Güler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykan Sancı ile daire amirleri, özel eğitimli öğrenciler ve aileleri ile buluştu.

Özbalcı, toplumun engelli vatandaşlara karşı daha duyarlı olması gerektiğine dikkati çekti.

Herkesin bir gün engelli olabileceğine işaret eden Özbalcı, "Çevremizde bununla ilgili farkındalık oluşturmalıyız. Engellilik sadece doğuştan gelmiyor, sonradan da meydana gelebilir. Engelli kardeşlerimizin ailelerinin de zor ama tatlı bir imtihanı var. Biliyoruz ki sevgi engel tanımaz." dedi.

Kavak'taki camilerde ramazan hazırlığı

Kavak'taki camilerde ramazan ayı öncesi temizlik çalışması yapılıyor.

İlçe Müftüsü Nuh Arslan, AA muhabirine, onbir ayın sultanı ramazan öncesi cami ve mescitlerde özel bakım ve temizlik yapıldığını söyledi.


Çalışmanın cemaatin olmadığı saatlerde yapıldığını belirten Aslan, "İlçemizdeki cami ve mescitlerin periyodik olarak bakım ve temizliği yapılıyor ama geleneğimize göre ramazan ayı öncesi mescitlerimiz bakıma alınıyor. Bu kapsamda ilçemizdeki cami ve mescitlerimizde başlattığımız temizlik, boya, aydınlatma ve ses düzenindeki çalışmalarımızda sona yaklaştık." dedi.

Aslan, ilçe genelinde 165 cami ve mescit bulunduğunu kaydetti.

Selim Özbalcı'dan Anneler Günü mesajı


Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.


Anneliğin yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen dünyadaki en yüce duygulardan biri olduğunu belirten Özbalcı, "Annelerimiz ailenin temel direği ve toplumun geleceğidir. Sağlam bir toplum ancak temelleri sağlam atılmış aileyle mümkündür. Fedakar annelerimizi sadece belirli günlerde değil, her an hatırlamalıyız." ifadesini kullandı.

Anne sevgisinin sevgilerin en güzeli olduğunu vurgulayan Özbalcı, şunları kaydetti:

"Anne bağlılığın, fedakarlığın, cömertliğin, karşılık beklemeden vermenin ve sevmenin sembolüdür. Anneler çocukları için birçok sıkıntılara katlanır, gerektiğinde yemez, yedirir. Giymez, giydirir. Dinimiz, anne babanın çocukları için katlandığı sıkıntılara, çektiği çilelere karşılık onları mükafatlandırmış, Allah'ın rızasının kazanılabilmesi için öncelikle anne babanın rızasının kazanılmasını emretmiştir. Bunun için onları üzmemek, ihtiyaçları varsa gidermek gerekir."

Kaynak: AA