Samsun Barosu Haberleri

Samsun Barosu haber, Samsun Barosu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Samsun Barosu - 30.06.2020
Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz görevinden istifa etti
Samsun Barosunca, barolarla ilgili yapılması planlanan değişikliğe tepki amacıyla Onur Anıtı'na çelenk sunuldu.
Samsun Barosu - 23.06.2020
Avukatlık Kanunu'nda yapılması düşünülen değişiklik
Samsun Adliyesi önünde toplanan grup adına konuşan Samsun Barosu Genel Sekreteri Kutluhan Gökçe, Gaziantep Baro Başkanı Bektaş Şarklı'nın darbedilmesi ve meslektaşlarının maruz kaldığı engellemeyi kabul etmediklerini söyledi.
Samsun Barosu - 20.06.2020
Samsun Baro Başkanı Gürbüz'den Avukatlık Kanunu ile ilgili diyalog çağrısı Açıklaması
Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, son günlerde gündeme gelen Avukatlık Kanunu'nda yapılması düşünülen değişikliklere ilişkin, "Samsun Barosu olarak mesleğimizin ve meslektaşlarımızın faydasına olacağını düşündüğümüz yasal düzenlemelere ilişkin düşünce ve önerilerimizi ilgili, yetkili...
Samsun Barosu - 17.06.2020
Baro Başkanı Gürbüz'den "Avukatlık Kanunu" tartışmalarına ilişkin açıklama Açıklaması
Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, "Avukatlık Yasası'nda yapılacak değişiklikler arasında belli sayının üzerinde üyesi olan baroların bulunduğu illerde dileyenin alternatif baro açması yani çoklu baro sistemine geçilmesinin de yer alacağı konuşulmaktadır.
Samsun Barosu - 11.05.2020
Baro Başkanı Gürbüz Avukatlık Kanunu'ndaki değişiklik çalışmalarını değerlendirdi
Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, "TBB'deki delege sisteminde tüm baroların hakkaniyetli biçimde temsilini mümkün kılacak bir düzenleme yapılması yasanın temel gerekçesine de ruhuna da uygun olacak ve ayrıca avukatlar ve barolar olarak mesleki anlamda bugün her zamandan daha fazla...
Samsun Barosu - 02.04.2020
Samsun Barosundan sağlık çalışanlarının "görev şehidi" veya "gazi" sayılması talebi
Samsun Barosu, Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığına, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele esnasında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit, malul kalanların ise gazi statüsünde sayılması yönündeki yasal düzenleme talebini içeren dilekçe gönderdi.
Samsun Barosu - 25.03.2020
Baro Başkanı Gürbüz'den "tebligatlar durdurulsun" talebi
Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle avukatların bürolarını kapattıklarını ancak az da olsa tebligat gönderiminin devam ettiğini belirtti.
Samsun Barosu - 16.03.2020
Samsun'da adliyelere gelenlerin elleri dezenfekte edildi, ateşleri ölçüldü
Samsun Cumhuriyet Başsavcısı, Adalet Komisyonu Başkanı, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı ve Samsun Barosu Başkanının katıldığı toplantıda alınan ek önlemler kapsamında, Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun Yerleşkesi, Samsun Bölge Adliye Mahkemesi ve Samsun Adalet Sarayı binalarına girişlerde personel görevlendirildi.
Samsun Barosu - 16.03.2020
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama
Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı, Adalet Komisyonu Başkanı, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı, Samsun Barosu Başkanının bir aya gelerek bazı ek tedbirler aldıkları belirtildi.
Samsun Barosu - 15.03.2020
Samsun Barosu'ndan koronavirüs açıklaması
Samsun Barosu koronavirüs salgınıyla ilgili açıklama yaptı.
Samsun Barosu - 10.03.2020
TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan "Türkiye'den umutluyum" mesajı Açıklaması
Feyzioğlu, TBB ve Samsun Barosu'nun iş birliğiyle bir otelde düzenlenen meslekte 40, 50 ve 60'ıncı yılını dolduran avukatlara madalya takdim törenine katıldı.
Samsun Barosu - 02.12.2019
"Marslı Mühendis Kızlar Projesi" ile geleceğin mühendisleri yetiştiriliyor
Samsun Barosu Yapay Zeka ve Hukuk Çalışma Grubu Başkanı ve proje koordinatörü avukat Burhan Uyan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gençleri uzay gibi bir hedefe yönlendirme açısından algı oluşturmak amacıyla projeye "Marslı Mühendis Kızlar" adının verildiğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Samsun Barosu Haberleri | Samsun Barosu Haber - Haberler - Samsun Barosu haberleri, son dakika samsun barosu haber ve gelişmeleri burada. Samsun'da Baro Başkanlığına yeniden Pınar Gürsel Yıldıran seçildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.8.2021 15:14:56. #1.14#

title