Haberler

KTÜ Güvenlik Görevlisine Kalp Krizi Geçiren Hastanın Tedavisi Devam Ediyor

Son Güncelleme:
Abone Ol

Trabzon'da, yakınlarını ziyaret için Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesine gelen 2 kişiyle yaşanan tartışmadan sonra kalp krizi geçiren güvenlik görevlisi Ali Kemal Sağlam'ın tedavisi devam ediyor. KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Sağlam'ı tedavi gördüğü Farabi Hastanesinde ziyaret ederek, 'geçmiş olsun' dileklerini iletti.

Trabzon'da, yakınlarını ziyaret için Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesine gelen 2 kişiyle yaşanan tartışmadan sonra kalp krizi geçiren güvenlik görevlisi Ali Kemal Sağlam'ın tedavisi devam ediyor.

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Sağlam'ı tedavi gördüğü Farabi Hastanesinde ziyaret ederek, "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

Çuvalcı, AA muhabirine, Ali Kemal Sağlam'ın 16 yıldır hastanede çalıştığını söyledi.

Hastanenin acil servisine gelen hastalar için servis önüne tek araçlık park için izin verdiklerini belirten Çuvalcı, şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz gece de alkollü oldukları belirlenen kişiler, yakınlarını ziyaret etmek için acile geliyor. Acil önüne bir araçlarını park ediyorlar, daha sonra ikinci araçlarını da park etmek isteyince arkadaşlarımız izin vermiyor. Bu nedenle münakaşa yaşanıyor ve arbede çıkıyor. Olaydan bir süre sonra arkadaşımız kalp krizi geçiriyor. Allah'tan kafasını yere vurmamış, kontrollü olarak dizlerinin üzerine çökerek kendisini bırakıyor. Doktorlar müdahale ediyor, kalbini tekrar çalıştırıyorlar."

Çuvalcı, Sağlam'ın sağlık durumunun iyi olduğunu kaydederek, "Kalp damarlarında bir problem var. Yarın bypass olacak. Kalp krizi geçirerek, kalbi duruyor ama iyi ki krizi hastanede geçirdi. Başka bir yerde kalp krizi geçirseydi durum daha kötü olur, kaybedebilirdik. Hemen müdahale ettiler, şu anda durumu gayet iyi. Yarın ameliyat olacak." dedi.

Olay gecesi beyaz kod verildiğini aktaran Çuvalcı, "O andan itibaren konuyla ilgili hukuki süreç başlatılmış oldu. Hukuk müşavirliğimiz konuyla ilgileniyor hem biz hem de hastane yönetimi konunun yakın takipçisiyiz. İnşallah gerekli cezayı alırlar. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Bir daha bu tür olayların yaşanmamasını temenni ediyor, 'geçmiş olsun' dileklerimi iletiyorum." diye konuştu.

Kaynak: AA / Sağlık

Karadeniz Teknik Üniversitesi Kalp Krizi Trabzon Hukuk Eğitim Sağlık Haberler

Bakmadan Geçme

Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title