Haberi Paylaş

Bakan Koca koronavirüste son durumu paylaştı: Büyük bir artış beklenmiyor

Sağlık Haberleri

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, koronavirüs vaka sayılarıyla ilgili son durumu paylaştı. Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Koca, vaka sayılarının 3 binlerde olduğunu belirterek, "Büyük bir artış beklenmiyor" dedi. Koronavirüs ve diğer solunum yolu enfeksiyonlarının birbiriyle karıştırıldığını, bu nedenle tek kitle tüm testlerin yapılabileceğini söyleyen Koca, "Yerli üretim kit muhtemelen 1 ay içinde kullanıma girecek" ifadelerini kullandı.

Koronavirüsün çıktığı yer olan Çin'de vaka sayılarının yeniden tırmanışa geçmesi, gözleri bir kez daha diğer ülkelere çevirirken, Türkiye'deki son durum merak konusu oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayılarıyla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

"COVİD VAKALARI 3 BİNLERDE"

Koronavirüs vaka sayılarında büyük bir artış beklentisinin olmadığına dikkat çeken Bakan Koca, "Covid vakaları 3 binlerde. Büyük bir artış beklenmiyor. Turkovac'la ilgili bilimsel çalışmalar dünya bilim literatürüne girdi. Birçok çalışma saygın uluslararası dergilerde yayınlandı. Etkili, güvenilir bir aşımız var. Risk grubunda olanlar tereddütsüz Turkovac aşısı olabilirler" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca koronavirüs vaka sayılarını paylaştı: Büyük bir artış beklenmiyor

"TEK KİT 4 TEST"

Tek kitte koronavirüs dahil 4 hastalığın testinin yapılabileceğini söyleyen Koca açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: "Tek kit 4 test. Solunum yolu enfeksiyonları arttı. Koronavirüs ile bu enfeksiyonlar karıştırılabiliyor. Taramalarda artık tek kit ile Influenza A, Influenza B, Covid-19 ve RSV aynı anda bakılacak. Yerli üretim kit muhtemelen 1 ay içinde kullanıma girecek. TÜSEB'i görevlendirdik."

Bakan Koca koronavirüs vaka sayılarını paylaştı: Büyük bir artış beklenmiyor

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Sağlık

Fahrettin Koca Koronavirüs Sağlık Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title