Haberler

Ağabeyini böbreğiyle hayata bağladı

Güncelleme:

ANTALYA'da hemodiyaliz hastası İbrahim Bozgüney (46), kardeşi Harun Bozgüney'in (44) bağışladığı böbrek ile yaşama tutundu.

ANTALYA'da hemodiyaliz hastası İbrahim Bozgüney (46), kardeşi Harun Bozgüney'in (44) bağışladığı böbrek ile yaşama tutundu.

Adana'da yaşayan bir çocuk babası İbrahim Bozgüney, 16 yıl önce yüksek tansiyonla başlayan sağlık sorunlarının artması üzerine götürüldüğü hastanede, böbrek hastalığı olduğunu öğrendi. Uzun süre diyet uygulanan Bozgüney'e, 27 Mart 2020 günü diyalize girmesi gerektiği söylendi. Bozgüney, Adana'da hemodiyalize girmeye başladı. Bu sırada böbrek nakli için arayışa giren Bozgüney, yakınlarının tavsiyesi ile Antalya'ya gelerek, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi'ne başvurdu. Burada yapılan tetkiklerde kardeşi Harun Bozgüney'in verici olmasında sakınca olmadığı belirlendi. 3 Eylül'de kardeşinden alınan böbrek, İbrahim Bozgüney'e nakledildi.

'KARDEŞİM CANINDAN CAN VERDİ'

İbrahim Bozgüney, Antalya'da tüm doktor ve koordinasyon birimi çalışanlarının kendisiyle çok ilgilendiğini belirterek, "Özellikle organ nakli birimindeki arkadaşlar inanılmaz özveriyle çalışıyor. Yapılan muayene ve testlerim sonucunda nakil olmam gerektiği söylendi. Verici aramaya gerek kalmadı. Nakil olmam gerektiğini öğrendiğimiz anda kardeşim yanımdaydı ve hiç düşünmeden bağışçı olmak istediğini söyledi. Kardeşime yapılan testler sonucunda bağışçı olabileceği sonucuna varıldı. Organ Nakli Merkez Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı ve ekibi 3 Eylül günü nakil ameliyatımızı yaptı. Doktorlarım ve kardeşim sağ olsun. Kardeşim canından can verdi ve sağlığıma kavuştum. Hakkını ödeyemem" diye konuştu.

BAĞIŞÇI OLMAK İNSANLIK GÖREVİ

Ağabeyinin böbrek nakli olması gerektiğini ilk duyduğunda hemen verici olmak istediğini söyleyen Harun Bozgüney de "Hemen işlemler için başvurduk. Her şey çok güzel geçti. Bizimle çok ilgilendiler. Kontrole geldik. Sıkıntı yok, ağabeyimin de çok iyi olduğunu öğrendik. O iyi oldukça biz de iyi olacağız" dedi.

Harun Bozgüney, herkesin mutlaka organ bağışı hakkında bilgi edinmesini tavsiye edip, korkulacak bir şey olmadığını dile getirdi. Bozgüney, "Ağabeyimin durumuna çok üzülüyorduk. Hiç düşünmeden gönüllü oldum. Bedenimizin emanetçisiyiz, hayırlı işlere vesile olmak bizim insanlık görevimiz" diye konuştu.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sağlık

Organ Nakli Bozgüney Antalya Sağlık Haberler

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title