Sağlık Memuru, Mesai Arkadaşının Boğazını Falçatayla Kesti!

Sağlık Memuru, Mesai Arkadaşının Boğazını Falçatayla Kesti!

Malatya'da kırsal kesime göreve giden sağlık memuru, bindiği aracın şoförünün boğazını falçata ile kesti. Ağır yaralanan şoför, 4 kilometre boyunca araç sürerek kendi hayatını kurtardı.

Malatya'da kırsal kesime göreve giden sağlık memuru, bindiği aracın şoförünü falçata ile yaraladı. Şoför ağır yaralanırken, sağlık görevlisi tutuklandı.

SAĞLIK MEMURU ŞOFÖRE BUNALDIM DİYEREK ARAÇTAN İNMEK İSTEDİ

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde bulunan Mehmet Küçük Aile Sağlığı Merkezinde görevli 22 yıllık sağlık memuru Kenan Y. kurumun resmi aracına binerek araç şoförü Abuzer Sarıgül ile birlikte su tahlili almak için Kapıdere Mahallesi'ne doğru yola çıktı. Yolda şoföre 'bunaldım' diyen Kenan Y. aracın durmasını istedi.

FALÇATAYLA BOĞAZINI KESEREK KAÇTI, ŞOFÖR 4 KİLOMETRE UZAKLIKTAKİ KÖYE GİTTİ

Örencik mevkiinde duran araçtan inen sağlık memurunun bir süre sonra aracın şoförü Abuzer Sarıgül'ü falçata ile yaralayarak olay yerinden kaçtı. Boğazından aldığı darbe ile kanlar içerisinde kalan Sarıgül, yarasına tampon yaparak aracına bindi ve yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki bir köye geldi. Burada köylülerin de yardımı ile ambulansa haber verilmesi ile yaralı şahıs Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

HAYATİ TEHLİKEYİ ATLATTI

Hemen ameliyata alınan Sarıgül'ün hayati tehlikeyi atlattığı öğrenilirken, olaydan bir gün sonra güvenlik güçlerine teslim olan Kenan Y. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YOL BOYUNCA HİÇ TARTIŞMADIKLARINI SÖYLEDİ

Sarıgül, polise verdiği ifadesinde Kenan K. ile hiçbir problemlerinin olmadığını ve yol boyunca ise hiç tartışmadıklarını dile getirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA