Rusya-türkiye Dostluk Süper Maratonu'nun Türkiye Ayağı Start Aldı

Fenerbahçe Kulübü'nün 100. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri Kapsamında Düzenlenen ve 2 Ekim Günü Moskova'dan Başlayan Rusya-türkiye Dostluk Süper Maratonu'nun Türkiye Ayağı Bugün Trabzon'dan Start Aldı.

Rusya-türkiye Dostluk Süper Maratonu'nun Türkiye Ayağı Start Aldı

Fenerbahçe Kulübü'nün 100. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve 2 Ekim günü Moskova'dan başlayan Rusya-Türkiye Dostluk Süper Maratonu'nun Türkiye ayağı bugün Trabzon'dan start aldı.

Fenerbahçeli ve Rus atletler, gemi yolu ile Sochi'den geldikleri Trabzon'dan bugün İstanbul'a doğru yola çıktılar. Koşu öncesi bir konuşma yapan Rus-Türk Ticari Komite Başkanı ve Fenerbahçe Divan Kurulu Üyesi Turgut Gür, Trabzon'da çok iyi karşılandıklarını belirterek, burada gördükleri dostluğun daimi olarak spora yansıması dileğinde bulundu. Gür, daha sonra Vali Nuri Okutan'a çeşitli hediyeler verdi. Hediyeler arasında Fenerbahçe Spor Kulübü forması ve flaması da yer aldı. Vali Okutan, yaptığı

konuşmada, Fenerbahçe'nin 100. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında yapılan maratonun Trabzon'dan start almasının kendileri için çok anlamlı olduğunu belirterek "Bayram gününde koşuya katılan atletlerin bir yanda Türk bayrağı, bir yanda Trabzonspor ve Fenerbahçe bayraklarıyla koşması çok güzel bir tablo" dedi.

Konuşmaların ardından atletler İstanbul'a varış için Atatürk Alanı'ndan yola çıkarken, koşuya polis eskortu ve ambulanslar da eşlik etti.

(BK-ÖS-MFS-OK-S)