Rusya'da Elektrik Santralinde Yangın: 1 İtfaiyeci Öldü

Rusya'da Elektrik Santralinde Yangın: 1 İtfaiyeci Öldü

Rusya’ya bağlı Kuzey Osetya’nın başkenti Vladikafkas’ta bir elektrik santralinde çıkan yangında 1 itfaiyeci hayatını kaybetti.

21.10.2018 16:19 | Son Güncelleme: 21.10.2018 16:19
Rusya'da Elektrik Santralinde Yangın: 1 İtfaiyeci Öldü

Rusya'ya bağlı Kuzey Osetya'nın başkenti Vladikafkas'ta bir elektrik santralinde çıkan yangında 1 itfaiyeci hayatını kaybetti.

Kuzey Osetya'nın başkenti Vladikafkas'ta bulunan ve Rusya'nın en büyük elektrik santralleri arasında yer alan elektrik santralinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangını kontrol altına almak için Rusya Acil Durumlar Bakanlığına bağlı ekipler ve itfaiyeci ekiplerinin yangını henüz söndüremediği belirtildi. 4 bin 500 metrekare alana kurulu olan santralde yangın söndürme çalışmalarına toplam 146 kişi ve 42 yangın söndürme aracı katılıyor. Yangından dolayı çevrede herhangi bir gaz sıkıntısı olmadığı öğrenildi.

1 itfaiyeci öldü, 2 kişi yaralandı

Yaşanan yangın nedeniyle bölgede olağanüstü hal ilan edilirken yangın söndürme çalışmaları sırasında 1 itfaiyeci yaşamını yitirdi. Santralde çalıştığı öğrenilen 2 kişinin yaralandığı, yaralananların ise bölgedeki hastanelerde tedavi altına alındığı öğrenildi. Yangının şiddetinin azaltıldığı, söndürme çalışmalarının sürdüğü öğrenilirken yangının çıkış nedeniyle ilgili çalışma başlatıldığı öğrenildi. - MOSKOVA

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title