Kuzey Osetya Haberleri

Kuzey Osetya haber, Kuzey Osetya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuzey Osetya - 18.07.2020
Rusya'nın güneyi ile Kafkas bölgesindeki askeri birlikler ve filolar denetleniyor
Rusya'nın Güney Askeri Bölgesi, Adıgey, Dağıstan, İnguşetya, Kabardino-Balkarya, Kalmık, Karaçay-Çerkesya, Kuzey Osetya, Çeçenistan, Krasnodar, Stavropol, Astrahan, Volgograd, Rostov bölgelerini kapsıyor.
Kuzey Osetya - 19.05.2020
Petrol krizi ve salgın Putin'e desteği azalttı
Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov'un merkez yönetimden bağımsız aldığı şehir karantinası kararı nedeniyle Rusya Başbakanı Mihail Mişustin'in eleştirilerine maruz kaldığını hatırlatan Güler şöyle konuştu: "Çeçenistan'ın ardından domino etkisi ile başta tüm Kuzey Kafkasya bölgesi olmak üzere diğer bölgelerde, bilhassa da Rus etnik nüfusunun düşük, yerel yönetici figürünün güçlü ve Müslüman nüfusun yüksek olduğu yerlerde, merkezi yönetim ile federal yapıların arasının açılabileceği ihtimali ortaya çıkıyor. Nitekim geçtiğimiz haftalarda nüfusunun yüzde 63'ünü Osetlerin oluşturduğu ve halkın sol muhalefete yatkın olduğu Kuzey Osetya Cumhuriyeti'nde yönetime karşı protestolar başlamış, binlerce kişi meydanlarda toplanmıştır.
Kuzey Osetya - 13.05.2020
Rus ekonomisine darbe vuran Kovid-19, siyasi krize de kapı aralıyor
Dahası, Çeçenistan Özerk Yönetimi Başkanı Ramazan Kadirov merkezi yönetimden bağımsız bir şekilde aldığı şehir karantinası kararı nedeniyle Rusya Başbakanı Mihail Mişustin tarafından eleştirilere maruz kaldı. Kadirov bu süreçte Çeçenistan'la ilgili haber yapan Novayagazeta muhabirini tehdit etti, Federal Güvenlik Servisi'ni (FSB), Çeçenistan hakkında yapılan haberlerden sorumlu tutarak Kremlin'i eleştirdi ve bununla büyük tepki topladı. Bu durum diğer bölgelerde, bilhassa Rus etnik nüfusunun düşük, yerel yönetici figürünün güçlü veya Müslüman nüfusun yüksek olduğu yerlerde, merkezi yönetimle federal yapıların arasının açılabileceği ihtimalini gündeme getirdi. Nüfusunun büyük çoğunluğunu Osetlerin oluşturduğu ve halkın sol muhalefete yakın olduğu Kuzey Osetya Cumhuriyeti'nde yönetime karşı son dönemde başlayan protestolar, bu ihtimali daha da kuvvetlendiriyor.
Kuzey Osetya - 13.07.2019
16. Yalova Uluslararası Kafkas Dans ve Müzik Festivali
Yalova Kuzey Kafkas Derneği dans ekibinin yanı sıra Adigey Cumhuriyeti, Dağıstan Cumhuriyeti, Kabardey-Balkar Cumhuriyeti, Kuzey Osetya Cumhuriyeti'nden dans gruplarının katıldığı festivalin gala gecesi Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleştirildi.
Kuzey Osetya - 07.07.2019
33. TUFAG Uluslararası Halk Dansları Festivali
Festival kapsamında Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması, renkli görüntülere sahne oldu. Her ülkeden bir temsilcinin jüri üyesi olduğu yarışmaya Bosna Hersek, Bulgaristan, Güney Kore, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Karadağ, Kuzey Osetya, Kuzey Makedonya, Meksika ve Yunanistan'dan halk oyunları ekipleri katıldı.
Kuzey Osetya - 05.07.2019
33. TUFAG Uluslararası Halk Dansları Festivali
Bosna Hersek, Bulgaristan, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Karadağ, Kuzey Osetya, Kuzey Makedonya, Meksika ve Yunanistan'dan 350 dansçının katıldığı festivalde, kursiyerlerin yaptıkları çalışmaları sergiledikleri "TUFAG Özel Gecesi" programı düzenlendi.
Kuzey Osetya - 02.07.2019
Ebedi göçebeler "Ahıska Türkleri"
"Torunlarıma Ahıska peyniri yapmayı öğretiyorum" Dört kızı ve iki oğlunu evlendirerek 17 toruna sahip olduğunu ve onlara geleneklerini öğretmeye çalıştığını belirten Musaddinoğlu, "Torunlarıma Ahıska peyniri yapmayı öğrettim. Zamanımı salatalık, patates, biber ve sebzeler yetiştirmek için bahçemde geçiriyorum. Ahıska Türkleri tarımla ilgilenmeyi severler. 25 yıl önce Gürcistan'a dönemeyince Kuzey Osetya topraklarına yerleşmek zorunda kaldık" dedi.
Kuzey Osetya - 01.07.2019
33. TUFAG Uluslararası Halk Dansları Festivali
Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (TUFAG) tarafından 33'üncüsü düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali renkli görüntülerle başladı. Festivale bu yıl Bosna Hersek, Bulgaristan, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, KKTC, Karadağ, Kuzey Osetya, Kuzey Makedonya, Meksika ve Yunanistan'dan 350 dansçı katılıyor.
Kuzey Osetya - 28.01.2019
Sakar Damat Adayı, "Kız Kaçırma" Gösterisinde, Gelin Adayını Hastanelik Etti
' Evleneceği kadına bir grup arkadaşı ile 'kız kaçırma' kurgusu hazırlayan damat adayının sakarlığı, gelin adayını hastanelik etti.  Olay, Rusya'da bulunan Kuzey Osetya Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Vladikavkaz'da meydana geldi.
Kuzey Osetya - 28.01.2019
Dha Dış –sakar Damat Adayı, 'Kız Kaçırma' Gösterisinde, Gelin Adayını Hastanelik Etti
Olay, Rusya'da bulunan Kuzey Osetya Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Vladikavkaz'da meydana geldi.
Kuzey Osetya - 09.09.2018
Rusya-Abd-Türkiye Hattı'nda 'Aylin' Kavgası (2)
Haber: Hayati ARIGAN Kamera: Mehmet İlkay ÖZER - İSTANBUL DHA Rus anne ile Türk babanın birlikteliklerinden Amerika'da dünyaya gelen 10 yaşındaki Aylin ve 8 yaşındaki Selin velayet kavgasının ortasında kaldı. Rus anne Selin'i Rusya'ya kaçırdı. Babasıyla kalan Aylin ise Türk vatandaşlığı bulunmadığı için kimliksiz kaldı. Aylin, ne okula ne hastaneye gidebiliyor ne de uçağa binip otelde kalabiliyor. Annesinin yurt dışı yasağı aldırdığı Aylin, Türkiye'den çıkamadığı için vatandaşı olduğu Amerika'ya da gidemiyor.  İşadamı Murat Aydemir, 2004 yılında Rus vatandaşı Zarina Albegenova ile Kuzey Osetya'da evlendi.
Kuzey Osetya - 09.09.2018
Rusya-Abd-Türkiye Hattı'nda 'Aylin' Kavgası
Haber: Hayati ARIGAN Kamera: Mehmet İlkay ÖZER - İSTANBUL DHA Rus anne ile Türk babanın birlikteliklerinden Amerika'da dünyaya gelen 10 yaşındaki Aylin ve 8 yaşındaki Selin velayet kavgasının ortasında kaldı. Rus anne Selin'i Rusya'ya kaçırdı. Babasıyla kalan Aylin ise Türk vatandaşlığı bulunmadığı için kimliksiz kaldı. Aylin, ne okula ne hastaneye gidebiliyor ne de uçağa binip otelde kalabiliyor. Annesinin yurt dışı yasağı aldırdığı Aylin, Türkiye'den çıkamadığı için vatandaşı olduğu Amerika'ya da gidemiyor. İşadamı Murat Aydemir, 2004 yılında Rus vatandaşı Zarina Albegenova ile Kuzey Osetya'da evlendi.
Kuzey Osetya - 09.09.2018
Rusya-Abd-Türkiye Hattı'nda 'Aylin' Kavgası
Haber: Hayati ARIGAN Kamera: Mehmet İlkay ÖZER - İSTANBUL DHA Rus anne ile Türk babanın birlikteliklerinden Amerika'da dünyaya gelen 10 yaşındaki Aylin ve 8 yaşındaki Selin velayet kavgasının ortasında kaldı. Rus anne Selin'i Rusya'ya kaçırdı. Babasıyla kalan Aylin ise Türk vatandaşlığı bulunmadığı için kimliksiz kaldı. Aylin, ne okula ne hastaneye gidebiliyor ne de uçağa binip otelde kalabiliyor.  Annesinin yurt dışı yasağı aldırdığı Aylin, Türkiye'den çıkamadığı için vatandaşı olduğu Amerika'ya da gidemiyor.  İşadamı Murat Aydemir, 2004 yılında Rus vatandaşı Zarina Albegenova  ile Kuzey Osetya'da evlendi.
Kuzey Osetya - 19.07.2018
Altin Mobilya Kazakistan'a Gitti
İnegöl Belediyesi'nin düzenlediği 31. Uluslararası Kültür Sanat Festivali kapsamında bu yıl 6'ncısı düzenlenen "Altın Mobilya Halk Dansları Yarışması" büyük bir heyecan ve coşkuyla gerçekleştirildi. Tüm ekiplerin birbirinden farklı şovlarını sunduğu yarışmada, jüri değerlendirmesi sonucu Kazakistan 1'inci oldu. Kuzey Osetya'nın 2'nci, olduğu yarışmada 3'üncülüğü ise geçtiğimiz yıl mansiyon ödülüne layık görülen Kosova aldı.
Kuzey Osetya - 17.07.2018
Kültür Şöleni Coşkuyla Sürüyor
YERLİ EKİPLERE HEDİYELERİ TAKDİM EDİLDİ 17 farklı halk dansları ekibinin gösterilerini sunduğu gecede sırasıyla; İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Kosova, Şavşat Kültür Derneği, Kostarika, Rumeli Kültür Derneği, Kuzey Osetya, Romanlar Kültür Derneği, Manavlar Kültür Derneği, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kafkas Folklor ve Kültür Derneği, Kazakistan, Ertuğrulgazi Kültür Derneği, Makedonya, Bayburt Kültür Derneği, Bal-Göç Kültür Derneği, Bosna Hersek ve Ahıska Türkleri Kültür Derneği sahne aldı.
Kuzey Osetya - 16.07.2018
İnegöl'de Festival Coşkusu
"ÇOK HEYECANLIYIZ" Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açış konuşmasını yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 'Çok heyecanlıyız. Misafirlerimiz var, kendi kültürleri ve yöresel kıyafetleriyle şehrimize geldiler. Her yıl gerçekleştirdiğimiz Kültür Sanat festivallerini geliştirerek devam ediyoruz. Bu sene 31'incisini gerçekleştiriyoruz. Bu güzelliği bizlere yaşatan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Şehrimizde 81 vilayetten, Balkanlar'dan, Kafkaslar'dan birçok vatandaşımız var. Allah'a hamdolsun ki huzur, hoşgörü, esenlik içerisinde mutlu bir şekilde yaşıyoruz. Katkısı ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum" dedi. Başkan Taban, şöyle konuştu: "Bugün yine farklı coğrafyalardan çok değerli misafirlerimiz var. Kuzey Osetya, Kazakistan, Kosova, Bosna Hersek, KKTC, Gürcistan, Makedonya, Kosta Rika'dan misafirlerimiz festivalimiz için İnegöl'ümüze geldiler.
Kuzey Osetya - 13.07.2018
15. Yalova Uluslararası Kafkas Dans ve Müzik Festivali
Yalova Kuzey Kafkas Derneği dans ekibinin yanı sıra Adigey Cumhuriyeti, Dağıstan Cumhuriyeti, Gürcistan Cumhuriyeti, Kabardey-Balkar Cumhuriyeti, Kuzey Osetya Cumhuriyeti'nden dans gruplarının katıldığı festivalin gala gecesi Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleştirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kuzey Osetya Haberleri | Kuzey Osetya Haber - Haberler - Kuzey Osetya haberleri, son dakika kuzey osetya haber ve gelişmeleri burada. Son Dakika | Rusya'da markette patlama.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 20:42:45. #1.14#

title