RUPERT MURDOCH HABERLERİ

Rupert Murdoch haber, Rupert Murdoch son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rupert Murdoch

Rupert Murdoch

Doğum Yeri ABD
Doğum Tarihi 11.3.1931 - ...

Rupert Murdoch Kimdir ?

Keith Rupert Murdoch (d. 11 Mart 1931); New York, Amerika Birleşik Devletleri merkezli News Corporation şirketinin Avustralyalı medya yöneticisi ve hissedarı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Rupert Murdoch - 18.9.2020
Avustralya hükümetinden ulusal haber ajansına 3,7 milyon dolar yardım
AAP, News Corp. medya grubunun kurucusu Rupert Murdoch'un babası Keith Murdoch tarafından 1935'te kurulmuştu.
Rupert Murdoch - 5.9.2020
İngiltere'de eylemciler bazı gazetelerin dağıtılmasını önledi
İngiltere'de çevreci grup Extinction Rebellion üyeleri, aralarında Rupert Murdoch'un sahibi olduğu gazeteleri de basan matbaa önünde eylem yaparak gazetelerin dağıtımını önledi.
Rupert Murdoch - 19.7.2020
Haftanın tarihine bakış
2006- Dünya medya devi Rupert Murdoch'un sahibi olduğu News Corporation, Atlantic Records'un kurucusu ve başkanı Ahmet Ertegün ile birlikte, TGRT'nin yayın hakkını elinde bulunduran Huzur Radyo TV'yi 151 milyon YTL'ye satın aldı.
Rupert Murdoch - 31.10.2019
İngiltere'de seçim kampanyası başladı
"Yozlaşmış sistemi yıkabiliriz" "Hileli sistemi desteklemek için propaganda pompalayan Rupert Murdoch'un medya imparatorluğunu" da eleştiren Corbyn, seçimi kazanması halinde İşçi Partisi hükümetinin bu gibi kişilerin değil halkın yanında olacağını ifade etti.
Rupert Murdoch - 4.10.2019
Prens Harry'den 3 gazeteye dava
Telefon dinleme skandalı İngiltere'de medya patronu Rupert Murdoch'a ait bazı gazetelerinin editörlerinin ve yöneticilerinin 2002 yılından itibaren sansasyonel haber için aralarında tanınmış kişilerin de bulunduğu pek çok kişinin telefonunu yasa dışı dinledikleri ortaya çıkmıştı.
Rupert Murdoch - 21.7.2019
Haftanın tarihine bakış
2006- Dünya medya devi Rupert Murdoch'un sahibi olduğu News Corporation, Atlantic Records'un kurucusu ve başkanı Ahmet Ertegün ile birlikte, TGRT'nin yayın hakkını elinde bulunduran Huzur Radyo TV'yi 151 milyon YTL'ye satın aldı.
Rupert Murdoch - 20.3.2019
Sky Takımı Satıldı
Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch'un sahibi olduğu Büyük Britanya merkezli televizyon yayıncılığı ve telekomünikasyon şirketi Sky'ın elinde tuttuğu takımın hisselerini, Büyük Britanyalı Jim Ratcliffe'in sahibi olduğu kimya endüstrisinde faaliyet gösteren Ineos şirketi aldı.
Rupert Murdoch - 26.9.2018
Fox, Sky Hisselerini Comcast'e Satma Kararı Aldı
NEW Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch'un sahibi olduğu "21st Century Fox" adlı şirket, İngiliz yayın kuruluşu Sky grubu içindeki yüzde 39'luk hisse payını Comcast'e satma kararı aldığını duyurdu.
Rupert Murdoch - 22.9.2018
Sky Grubunun İhalesini Comcast Kazandı
Panelden yapılan açıklamada, Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch'un sahibi olduğu "21st Century Fox" adlı şirketin, Sky grubu için hisse başına 15,67 sterlin teklif verdiği belirtildi.
Rupert Murdoch - 20.9.2018
Sky Grubunun Satışı İçin İhale Düzenlenecek
Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu 21st Century Fox, Sky grubunu almak için aralık ayında hisse başına 10,75 sterlin teklif sunmuş, temmuz ayındaysa bunu 14 sterline yükselttiğini duyurmuştu.
Rupert Murdoch - 12.7.2018
Comcast, Sky İçin Teklifini Yükseltti
Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu 21st Century Fox, Sky grubunu almak için çarşamba günü hisse başına teklifini 10,75 sterlinden 14 sterline yükselttiğini duyurmuştu.
Rupert Murdoch - 27.6.2018
Abd, Disney'in 21st Century Fox'u Satın Almasını Onayladı
Buna karşın, Fox News, Fox Business ve Fox spor kanalları satın almanın bir parçası olmadığından milyarder iş adamı Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu Fox Entertainment Group'un bünyesinde faaliyet göstermeye devam edecek.
Rupert Murdoch - 20.6.2018
Disney Fox Teklifini 71,3 Milyar Dolara Yükseltti
Fox Yöetim Kurulu Başkanı Rupert Murdoch yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "21st Centruy Fox ile yapılan anlaşmalardan gurur duyuyoruz ve disney ile gerçekleştirilen bu birleşmenin hisse sahiplerine daha fazla değer katacağını ve Disney'nin endüstrideki dinamiği koruyacağına inanıyoruz.
Rupert Murdoch - 23.5.2018
Comcast Fox'un Bir Bölümünü Almak İçin Teklif Götürecek
– Comcast, Twenty-First Century Fox'un bir bölümü için "tamamı nakit" bir teklif götürmeye hazırlandığını açıkladı.   CNBC'de yer alan habere göre şirketten Çarşamba günü yapılan açıklamada Rupert Murdoch'un Twenty-First Century Fox'un Walt Disney'e satmak için anlaştığı kısmı için "tamamı nakit" bir satın alma teklifi götüreceğini açıkladı.
Rupert Murdoch - 25.4.2018
Comcast'ten Sky İçin 31 Milyar Dolarlık Teklif
Açıklamada, Comcast'in satın alma teklifinin, Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu 21st Century Fox'un Sky grubunu alma teklifine kıyasla yüzde 16 daha yüksek olduğu vurgulandı.
Rupert Murdoch - 12.4.2018
Analiz - Suud İçin Vehhâbîlik'ten Dönüş Mümkün Mü?
- MBS'nin ziyaretlerinin teo-ekonomi-politiği Mısır ziyareti bir yana, MBS'nin İngiltere, Fransa ve geçen hafta sonu Teksas'ta eski başkanlardan baba-oğul Bush görüşmesi ile sona eren -ki ardından Fransa'ya gitti- ABD ziyareti ekonomik ve teo-politik açıdan önemli mesajlar içeriyordu. Devlet erkanı dışında, "sinema endüstrisi", "uzay yolculuğu", "bilim-teknoloji transferi", "dünya çapında sanatçıların katılacağı konserler", "caz festivalleri" ve "sinema-tiyatro salonları" açılması gibi hususlarda anlaşmalar imzaladığı Harvard, MIT, Hollywood, Silikon Vadisi, Amazon, Apple, Microsoft, Walt Disney, Boeing, Virgin Galactic, Lockheed Martin (THAAD adlı balistik füze üreticisi) ve bazı Yahudi-Hıristiyan kurumları –ki Müslümanlardan hiçbir kurumun ziyaret edilmemesi dikkat çekti- içeren temaslarına ilave olarak, Sir Richard Branson, Bill Gates, Tim Cook, Elon Musk, Oprah Winfrey, Michael Douglas, Morgan Freeman, Dwayne Johnson, Jeff Bezos, Adam Aron, Michael Bloomberg, Bob Iger, Rupert Murdoch, Thomas Friedman, Bill-Hillary Clinton, Obama, John Kerry, Henry Kissinger gibi, hemen her kesimden etkili kişilerle görüştü.
Rupert Murdoch - 11.4.2018
AB'den Spor Yayın Hakkı Sahiplerine "Baskın"
Öte yandan, denetimler kapsamında medya patronu Rupert Murdoch'ın sahip olduğu ABD merkezli 21st Century Fox'un Londra ofisine de baskın düzenlendiği, bazı dosya ve bilgisayarlara el konulduğu bildirildi.
Rupert Murdoch - 3.4.2018
Murdoch'ın Sky'ı Satın Alma Girişimine Disney Desteği
NEW Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu 21st Century Fox'un İngiliz yayın kuruluşu Sky grubunun tamamını satın alma girişimine ABD'li eğlence ve medya devi Walt Disney'den destek geldi.
Rupert Murdoch - 23.1.2018
Fox'un Sky'ı Satın Alması Kamu Yararına Değil"
İngiliz denetim kurumundan yapılan açıklamada, Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu 21st Century Fox'un yayın kuruluşu Sky'ın tamamını satın alma girişiminin onaylanması halinde Murdoch ailesinin İngiliz medyası üzerinde çok fazla nüfuza sahip olabileceği bildirildi.
Rupert Murdoch - 23.1.2018
Rekabet Kurumu: Sky-Fox Birleşmesi Kamu Yararına Değil
Rupert Murdoch'un yakında Disney tarafından satınalınacak şirketi Fox, bugün itibariyle Sky medya grubunda yüzde 39 hisseye sahip.
Rupert Murdoch - 14.12.2017
Walt Disney, Fox'u 52 Milyar Dolara Satın Alıyor
Anlaşma, 86 yaşındaki Rupert Murdoch'un yarım yüzyıldan fazla süren basın imparatorluğunun genişlemesini bitiriyor.
Rupert Murdoch - 12.9.2017
Murdoch'ın Sky'ı Satın Alma Girişimi
İngiliz Parlamentosunda soruları yanıtlayan Bradley, medya patronu Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu "21st Century"nin medya kuruluşu SKY'daki hisselerin tamamını satın alma girişiminin incelenmesi için konuyu rekabet kuruluna taşımayı planladığını söyledi.
Rupert Murdoch - 24.7.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2006- Dünya medya devi Rupert Murdoch'un sahibi olduğu News Corporation, Atlantic Records'un kurucusu ve başkanı Ahmet Ertegün ile birlikte, TGRT'nin yayın hakkını elinde bulunduran Huzur Radyo TV'yi 151 milyon YTL'ye satın aldı.
Rupert Murdoch - 29.6.2017
Murdoch'ın Sky'ı Satın Alma Girişimi Soruşturulacak
İngiliz Parlamentosu'nda konuya ilişkin soruları yanıtlayan Bradley, medya patronu Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu 21st Century'nin medya kuruluşu SKY'daki hisselerin tamamını satın alması konusunun incelenmesi için konuyu rekabet kuruluna taşımayı planladığını söyledi.
Rupert Murdoch - 7.4.2017
Fox'un Sky'ı Satın Almasına AB Onayı
AB Komisyonu, medya ve televizyon yayıncılığı alanında, Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch'ın sahip olduğu ABD merkezli 21st Century Fox'un, Sky yayın kuruluşunun tamamını satın alma teklifinin AB rekabet kurallarıyla uyumlu bulunduğunu açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rupert Murdoch Haberleri | Rupert Murdoch Kimdir - Haberler - Rupert Murdoch haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Rupert Murdoch kimdir, hayatı ve biyografisi. Avustralya hükümetinden ulusal haber ajansına 3,7 milyon dolar yardım.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.10.2020 08:52:36. #1.15#
title