Relic - After Re-Rau

11.11.2016 20:04 | Son Güncelleme: 11.11.2016 20:04
Relic - After Re-Rau

Bu muhteşem etkinlik meraklılarını bekliyor.

Bu muhteşem etkinlik meraklılarını bekliyor.

Konsept - Koreografi: Korhan Başaran

Danscilar: Beril Senoz, Umut Sevgul, Melissa Ugolini, Evrim Akyay, Kamola Rashidova, Korhan Basaran 

Muzik : Kinan Azmeh

Geçmişe bakarsın, 

Geleceği görmeye calışırsın... 

Oysa sadece şimdi vardır... 

Ve şimdinin sıkışmışlığı... 

Birkaç adım ileri gidersin

Fırtına anında geri sürükler bedenini

Sen bitiş çizgisini hedeflemeye çalışırken

Başlangıç çizgisinin gerisine düşmediğine sevinmeye başlarsın...

ve umarsızca aktarırsın, anlatırsın...

paylaşırsın... 

umarsın... 

çünkü mucizeler gerçektir... 

"Dünyanın iyi sanata her zaman ihtiyaci vardir. İnsanligin geçirdigi kriz dönemlerinde bu ihtiyaç tipki suya ihtiyac duymak gibi ruhu beslemek icin vazgecilmez bir hale geliyor. Sesi duyulmayanlar icin konuşmak, kafa çevirilenler için görünürlük kazandırmak böyle kriz donemlerinde bir sanatçının üstlenmesi gereken en önemli konulardan biridir. Tüm sanatsal yolculuklarda bir nebze de olsun iyileştirici bir titresim yaymak ve izleyenlerin kalbine dokunmak, hep beraber 

bir yolculuğa çikmak, tekrar özümüze dönebilmek..." Korhan Basaran

Korhan Başaran, kariyerini İstanbul ve New York arasında sürdüren bir dansçı ve koreograftır. Artistik direktörlüğünü üstlendiği disiplinler arası çalışmalar üreten proje topluluğuyla 2008'den beri projeler üretmektedir. 2010'da New York'ta Cunningham stüdyosundan aldığı 'Merit Scholarship'le, o dönem hala hayatta olan ikonik isim Merce Cunningham'la da çalışma fırsatı olmuştur. Bu dönemde Cunningham repertuvarı da dans eden Başaran, bir yandan kendi projelerini üretmeye devam etmiştir.

NY ve İstanbul'da prömiyerlerini gerçekleştirdiği projeler arasında 'Aşklama', 'I am Korhan, this is my Dance', 'RAu', 'this is not a Hamburger', 'Heva', '2.RAu', 'Cage'd' gibi çalışmalar vardır. New York'ta Nimbus Dance Works, Project 44 ve Mari Meade Dance, Boston'da Prometheus Dance ve İstanbul'da MDT İstanbul Project'in repertuvarlarına iş yapan Başaran'ın eserleri birçok uluslararası festivalde, Amerika ve Avrupa'da sergilenmektedir.

Kaynak: Etkinlik.io

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title