Rehber Köpekler Derneği Gecesine Büyük İlgi - Haberler
Haberi Paylaş

Rehber Köpekler Derneği Gecesine Büyük İlgi

Bültenler - Güncel
Rehber Köpekler Derneği Gecesine Büyük İlgi

Rehber Köpekler Derneği yararına The Ritz-Carlton, İstanbul'da Sonbahar Balosu yapıldı.

Görme engellilere yardımcı olan rehber köpeklerle ilgili farkındalığı artırmak ve dernek faaliyetlerine destek olmak amacıyla, Rehber Köpekler Derneği Başkanı görme engelli avukat Nurdeniz Tunçer'in ev sahipliğinde , Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore ve görme engelli eşi Sefire Maggie Moore himayesinde The Ritz-Carlton, İstanbul'da bir "Sonbahar Balosu" düzenlendi.

Rehber Köpekler Derneği tarafından The Ritz-Carlton, İstanbul'da düzenlenen etkinlik, Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore ve eşi Maggie Moore'un Türkiye'deki görevlerini tamamlamadan önce Rehber Köpekler Derneği'ne destek vermek üzere katıldıkları son davet oldu.

Baloya katılanlar arasında, iş, cemiyet, siyaset ve diplomasi dünyasından Levent Çalıkoğlu, Pelin Akın, Gülten-Chris Gaunt, Mina Argun, Zeynep Germen, Nesligül Aksoy, Belkıs-Erdal Aksoy, Bengi Semerci-Adem Sözüer, Mehmet Gültekin ve Avrupa Rehber Köpekler Federasyonu Başkanı David Adams ve eşi Judith Johnson gibi isimler yer aldı.

REHBER KÖPEKLER SONBAHAR BALOSU'NU ETKİLEYİCİ SESİ İLE SU SOLEY RENKLENDİRDİ

The Ritz-Carlton, İstanbul'da Rehber Köpekler Derneğinin bu yardım balosuna mekan sağlayarak büyük bir destek verdi.

Elde edilen gelirin, görme engelliler için rehberlik yapan özel köpeklerin eğitilmesi için oluşturulan fona aktarıldığı geceyi, diplomatik bir grup olan SCCI'ı da ( İstanbul'daki Konsolos Eşleri Platformu ) destekledi.

Büyükelçi Richard Moore, 'Eşim Maggie ve Nurdeniz Tuncer'in Türkiye'de başlattıkları bu girişimden gurur duyuyorum. Aslında başarıları toplumdaki yaygın algıları da yıkıyor. Görme engelliler çaresiz ve bizlere muhtaç değiller. Bu gece burada bizlerle birlikte olarak görme engellilerin hayatına büyük katkı yapacak bu çalışmalara destek veren tüm katılımcılara ve sponsorlara teşekkür ediyorum' dedi.

Maggie Moore rehber köpeği "Star" ile katıldığı gecedeki konuşmasında 'Dört yıl önce Türkiye'ye geldiğimde her sokağa çıktığımda insanlara durumumu ve Star'ın görevini anlatmak durumunda kalıyordum. Artık Star'ı ve rehber köpekleri tanıyorlar ve tüm kapılar bize açık. Türk halkı adeta bizlere kalplerinde yer açtı. Duyarlılık ve desteklerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum çünkü rehber köpekler hayatlarımızı değiştiriyor. Birleşik Krallığa döndükten sonra da Dernek faaliyetlerine destek olmaya devam edeceğim' dedi.

Rehber köpekli yaşama "Kara" ile adım atan Dernek Başkanı Avukat Nurdeniz Tunçer ise, Dernek faaliyetlerine değindikten sonra "Türkiye'de rehber köpekler desteklerinizle görme engellilerin iki gözü oluyor" diyerek tüm katılımcılara ve gecenin organizasyonunu mümkün kılan sponsorlara teşekkür etti.

Notlar: Rehber Köpekler Derneği; Türkiye'de resmi olarak ilk rehber köpek kullanıcısı olan Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore'un eşi Sefire Maggie Moore'un öncülüğünde, Av. Nurdeniz Tunçer tarafından 2014 yılında görme engellilere yönelik olarak kuruldu. Dernek, Avrupa Rehber Köpekler Federasyonu'nun bir üyesi.

Dernek çalışmaları ile bugüne kadar üç rehber köpek, Türkiye'de sahipleri ile buluştu. Diğer köpeklerin eğitimleri ise devam ediyor.

Bültenler - Güncel

Birleşik Krallık, İstanbul, Türkiye, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title