Prof. Dr. Tevfik Özlü'den toplu taşımadaki yığılmayı önlemek için tavsiye: Mesai saatleri değişebilir

Prof. Dr. Tevfik Özlü'den toplu taşımadaki yığılmayı önlemek için tavsiye: Mesai saatleri değişebilir

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, normalleşme sürecinin başlamasının ardından toplu taşıma araçlarında özellikle mesai öncesi ve iş çıkışı oluşan kalabalığı önlemek amacıyla tavsiyelerde bulundu. Özlü, toplu taşımadaki yükü azaltmak için işverenlerin mesai saatlerini değiştirebileceğini ifade etti.

04.06.2020 17:42 | Son Güncelleme: 04.06.2020 17:52

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını (Kovid-19) 11 Mart'ta Türkiye'de görüldü. Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu Üyeleri'nin tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararlar ve vatandaşların bu kararlara uyması sonucu salgın kontrol altına alındı. Bu kapsamda, 1 Haziran'dan itibaren de yeni normalleşme süreci başladı.

Bu kapsamda Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, toplu taşıma araçlarında özellikle mesai öncesi ve iş çıkışı oluşan kalabalığı önlemek amacıyla tavsiyelerde bulundu.

"MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİRİLEBİLİR"

Twitter hesabından paylaşım yapan Tevfik Özlü, "Özellikle mesai öncesi ve iş çıkışı toplu taşımadaki yükü azaltmak için kurumlar, işletmeler mesai saatlerini farklılaştırabilirler. Yaz mevsiminde günler uzun ve buna uygun. Sabah 07.30-09.30 bandında mesaiye kademeli başlama ve buna uygun iş çıkışı planlanabilirse, taşımadaki yığılma azaltılıp, sosyal mesafenin korunması kolaylaştırabilir" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Tevfik Özlü'den toplu taşımadaki yığılmayı önlemek için işverenlere tavsiye: Mesai saatleri değişebilir
Prof. Dr. Tevfik Özlü'den toplu taşımadaki yığılmayı önlemek için tavsiye: Mesai saatleri değişebilir
Şu an buradasınız: Prof. Dr. Tevfik Özlü'den toplu taşımadaki yığılmayı önlemek için tavsiye: Mesai saatleri değişebilir - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.7.2020 09:51:26. #1.14#
title