Prof. Dr. Aziz Sancar'dan gençlere tavsiye: Yurt dışına gidin ama mutlaka geri dönün, Türkiye'nin size ihtiyacı var - Haberler
Haberi Paylaş

Prof. Dr. Aziz Sancar'dan gençlere tavsiye: Yurt dışına gidin ama mutlaka geri dönün, Türkiye'nin size ihtiyacı var

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Dünya

Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, bir zirveye katılmak için geldiği İstanbul'da gençlere önemli çağrılarda bulundu. Yurt sevgisinin çok önemli olduğunu ifade eden Sancar, "Yurt dışına gidin ama gittikten sonra geri dönün. Benim yaptığımı yapmayın. Türkiye'nin size ihtiyacı var mutlaka geri dönün" dedi.

Abd'de yaşayan Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, İstanbul'a geldi. Zirve 23'te katılımcıların sorularını yanıtlayan Sancar, "Gerçekten bu gibi etkinlikler önemli. Umarım Türkiye'ye ve Türkiye'nin her yerine bizden çağrıda bulunursunuz. Ve ülkemizin tanınmasında faydalı olursunuz. Hepinizi sevgiyle selamlıyorum" dedi.

"BENİM YAPTIĞIMI YAPMAYIN"

"Çok çalışmalısınız" diyen Sancar, "Zorluklarla karşılaştığınızda, işler iyi gitmediğinde inatçı olmalısınız. Yurt sevgisi çok önemli. Yurt dışına gidin ama gittikten sonra geri dönün. Benim yaptığımı yapmayın. Yurt dışında farklı dünya görüşü olan insanları görmek önemli.

"TÜRKİYE'NİN SİZE İHTİYACI VAR"

Onlardan öğrenecek şeyler var fakat bizim bu memlekete borcumuz var. O bakımdan yurt dışı fırsatınız olursa çıkın ama Türkiye'nin size ihtiyacı var mutlaka geri dönün" şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Aziz Sancar'dan gençlere tavsiye: Yurt dışına gidin ama mutlaka geri dönün, Türkiye'nin size ihtiyacı var
Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
500
title