Poseidon" Kamber Doğan Toprağa Verildi

Poseidon" Kamber Doğan Toprağa Verildi

CHP'nin son 40 yıllık siyasetinin en renkli simalarından, eski Poseidon lokantasının sahibi olan ve Baykal'a yakın isimlerden Kamber Doğan yaşamını yitirdi.

Poseidon
10.06.2017 15:33 | Son Güncelleme: 10.06.2017 15:33

CHP'nin son 40 yıllık siyasetinin en renkli simalarından, eski Poseidon lokantasının sahibi olan ve Baykal'a yakın isimlerden Kamber Doğan  yaşamını yitirdi.

1.5 aydır kaldığı hastanede vefat eden Kamber Doğan'ın cenazesi Tarabya'daki İmam Hüseyin Cemevi'nden kaldırıldı ve Kilyos Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze töreninde Sorbon Hukuk Fakültesi mezunu  Kemal Doğan bir konuşma yaparak "Hayatı bir düğün şenliği gibiydi… Hep vericiydi; neşe doluydu" dedi. Törene CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat,milletvekilleri Ali Özcan, İlhan Kesici, Erdoğan Toprak, Didem Engin ile eski Dışişleri Bakanı Hikmet Çetin katıldı.Gamze İlgezdi'nin dışında eski milletvekilleri Seyfi Oktay, Mustafa Kul, Nihat Matkap, Ercan Karakaş, Mustafa Sarıgül, M. Ali Özpolat, Cemal Özdemir, Mehmet Sevigen;  HDP millevekili Celal Doğan, AP Genel Başkanı Vecdet Öz katıldı. Kamber Doğan'ın siyaset arkadaşları ve dostları arasında yer alan Sevinç İnönü,  Murat Karayalçın, Adnan Keskin, Rıza Çalımbay, Yüksel Çengel, Fırat Aykut, Orhan Keçeli  ile Şişli, Bakırköy, Ataşehir, Beşiktaş ve Bakırköy Belediye Başkanları ve BJK çiçek göndermişlerdi. Cem Vakfı Başkanı İzzet Doğan da çiçek göndermişti. 'CHP Sol Kanat' grubundan arkadaşları da Doğan'ı uğurlayanlar arasındaydı.

- İstanbul

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Poseidon" Kamber Doğan Toprağa Verildi - İstanbul
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.9.2020 21:02:18. #1.15#
title