Haberler

Yeniden Refah Partisi'nden erbaneli seçim şarkısı

Güncelleme:

Yeniden Refah Partisi, yerel seçim şarkısını duyurdu. Grup Tillo'nun bestelediği "Refah Geliyor Refah!" isimli şarkının erbanelerle çalınması dikkat çekti.

Yeniden Refah Partisi'nin yerel seçim şarkısını Grup Tillo besteledi. "Refah Geliyor Refah!" isimli şarkının erbanelerle çalınması dikkatlerden kaçmadı.

YENİDEN REFAH SEÇİM ŞARKISINI DUYURDU

31 Mart yerel seçimlerine ayrı girme kararı alan Yeniden Refah Partisi seçim müziğini duyurdu. "Refah Geliyor Refah" isimli şarkıyı Şarkıyı Grup Tillo besteledi.

ERBANELİ SEÇİM ŞARKISI

Grubun şarkıyı erbanelerle çalması dikkat çekti. Şarkı Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın da katıldığı törenle duyuruldu.

Yeniden Refah Partisi'nden erbaneli seçim şarkısı

GRUP TİLLO

Mustafa Kadaş, Veysi Atadan ve Celal İnan'dan oluşan Grup Tillo, 1991 yılında Diyarbakır'da kuruldu. Çocukluğundan beri dergah kültürüyle yetişen Grubun kurucusu Mustafa Kadaş, ilahi müziğe olan sevgi ve muhabbetini, mesleği olan mobilya atölyesinde kendi personeliyle birlikte Güneydoğu tekke musıki kültürünü devam ettirmek amacıyla Grup Tillo'yu kurdu. Grup Tillo, yöreye ait olan ilahilerini icra ederek, yine yöre halkının dili olan Türkçe, Kürtçe, Zazaca ve Arapça dillerinde eserlerini icra edip, yok olmaya yüz tutmuş Erbane (def) kültürünü yeniden canlandırıp tanıtmaya çalıştı. İsmini, tarihimizde önemli bir ilim merkezi olan, Siirt'in Tillo köyünden alan Grup üyelerinin tamamı Diyarbakır'lı olup, halen Diyarbakır'da ikamet etmektedir. Harput ve kerkük havzasına mahsus hançere ve nağme rengiyle dikkat çeken Grup Tillo, yurtiçi ve yurtdışında konser çalışmalarına devam etmektedir.

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Politika

Refah Partisi Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

EXXEN canlı maç izle! (SPARTA PRAG-GALATASARAY) EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! 22 Şubat EXXEN spor canlı izle! Rüyada tuvalet temizlemek ne demek? Rüyada tuvalet temizlediğini görmek ne anlama gelir? Rüyada tuvalet yıkamak nedir? Rüyada yeni eve taşınmak, rüyada başka eve taşınmak, rüyada taşındığını görmek ne anlama gelir? Rüyada çamaşır asmak, rüyada çamaşır asmak görmek, rüyada çamaşır asmak toplamak ne anlama gelir? Rüyada çamaşır asmak, rüyada çamaşır asmak görmek, rüyada çamaşır asmak toplamak ne anlama gelir? Rüyada valiz görmek ne anlama gelir? Rüyada valiz hazırlamak, rüyada valiz toplamak, rüyada valiz kaybetmek, rüyada valiz taşımak ne demek? Rüyada tsunami görmek ne anlama gelir? Rüyada tsunami olduğunu görmek, rüyada tsunamiden kurtulmaya çalışmak ne demektir? Rüyada dalgalı tsunami... 22-23 Şubat hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 22-23 Şubat benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 22 Şubat 2024 Konya su kesintisi listesi! UEFA kura ne zaman, UEFA Avrupa Ligi kurası yarın mı? Galatasaray'ın UEFA Son 16 Turu'ndaki muhtemel rakipleri kimler? ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 22 Şubat 2024 Antalya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 22 Şubat 2024 Bursa su kesintisi listesi! CHP Edirne Belediye Başkan Adayı neden çekildi, hasta mı?
500

Yorumlar (4)

KARAYEL:

bu arkadas kemal sunalin oglumu? Cok benziyorda rahmetliye.

10
9
yanıtYanıtla
Mark Kolçak:

"Refah" biraz zor bir kelimeye benziyor. Bence "Huzur" deseler daha çok insanın ilgisini çekebilir ?

6
11
yanıtYanıtla
Ahmet Korkmaz:

Allah yolunuzu açık etsin lambadan bıktık inşallah sizden başarı bekliyoruz nlar yetim hakkı yediler İnşallah sizi yemelisiniz sorunuz daim olsun zaferiz başarılı olsun Allah'a emanet olun Erbakan mücahitleri sizleri seviyoruz

6
1
yanıtYanıtla
Ebu Huzeyfe:

Yrp seçim şarkısı : yesmar yesmar yesmar

3
1
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title