Haberler

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İstişare ve Diyaloğun Önemini Vurguladı

Güncelleme:

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Kutuplaşma, gerginlik ve çatışma yerine istişarenin, müzakerenin, diyaloğun faydalı olacağı görüşüne sahibiz. Bizimle ilgili de herhangi bir partiden veya iktidar kanadından bir talep olursa tabii ki biz de görüşürüz, fikirlerimizi ifade ederiz.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Kutuplaşma, gerginlik ve çatışma yerine istişarenin, müzakerenin, diyaloğun faydalı olacağı görüşüne sahibiz. Bizimle ilgili de herhangi bir partiden veya iktidar kanadından bir talep olursa tabii ki biz de görüşürüz, fikirlerimizi ifade ederiz." dedi.

Erbakan, partisinin genel merkezinde düzenlenen aylık olağan il başkanları toplantısında, dün Şanlıurfa'da gerçekleştirdikleri, "Filistin İçin Kıyama Davet Mitingi"ni hatırlatarak, mitingle zulme karşı duruşlarını ortaya koyduklarını belirtti.

Bugün İstanbul'da yapılan D-8 Zirvesi'ni de önemsediklerini anlatarak Dışişleri Bakanlığına çağrıda bulunan Erbakan, bu toplantıda somut adımların ve yaptırımların karara bağlanması gerektiğini vurguladı.

Türkiye'nin en önemli gündem maddesininin ekonomik sıkıntılar olduğuna işaret eden Erbakan, "Bizim de yurt gezilerinde gördüğümüz manzara, emekli, emekçi, dar gelirli, işçi, çiftçi, köylü ve hatta sanayiciler ve esnaf da bu sıcak paraya dayalı yüksek faize, borca dayalı ekonomi modeli nedeniyle çok büyük bir sıkıntı içerisindeler. Bunları dile getirmemizi talep ediyorlar. Biz tarihe not düşmeye ve milletimizin ses olmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Erbakan, darbe dönemleri dışında ilk defa bu kadar yüksek enflasyon dönemine ulaşıldığını vurgulayarak, Türkiye'nin tarihin en yüksek enflasyon sıralamasında, Avrupa birincisi, dünyada ise üçüncü sırada olduğunu savundu.

Fatih Erbakan, emeklilerin bayram ikramiyesinin en az bir maaş tutarına yükseltilmesi ya da 10 bin lira olması talebinin karşılanması gerektiğini vurguladı.

Erbakan,"Temmuz'da asgari ücretin en az 25 bin lira seviyesine çekilmesi lazım, en düşük emekli maaşının da asgari ücret seviyesine getirilmesi lazım." dedi.

Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erbakan, bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme daveti olursa kabul edip etmeyeceğinin sorulması üzerine, şu yanıtı verdi:

"Biz, her zaman siyasetin centilmen bir şekilde, nezaket kuralları içerisinde yapılması, bunun bir savaş olmadığı görüşümüzü ifade ediyoruz. Partimizi kurduğumuz gün itibariyle hep söylediğimiz, siyasete zarafet ve nezaket getireceğiz diyoruz. Bu nedenle kutuplaşma, gerginlik ve çatışma yerine istişarenin, müzakerenin, diyaloğun faydalı olacağı görüşüne sahibiz. Bizimle ilgili de herhangi bir partiden veya iktidar kanadından bir talep olursa tabii ki biz de görüşürüz, fikirlerimizi ifade ederiz."

Kaynak: AA / Politika

Fatih Erbakan Refah Politika Haberler

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title