Haberi Paylaş

Türkiye'nin seçim havasına girdiği dönemde yapılan ankete AK Parti'nin oy oranı damga vurdu

Politika Haberleri

Türkiye yavaş yavaş seçim havasına girerken, ASAL Araştırma tarafından yapılan son ankete AK Parti'nin oy oranı damga vurdu. 26 ilde gerçekleştirilen anketin sonucunda AK Parti yüzde 38.4 oy alırken, AK Parti'yi en yakın yüzde 23.5 ile CHP takip etti.

Türk siyaseti 2023 seçimlerine artık aylar kala, seçim havasına girmeye başladı. Muhalefet partilerinin ortak aday olarak kimi göstereceğine ilişkin soru işaretleri her geçen gün artmaya devam ederken, 26 ilde gerçekleştirilen bir anketin sonuçları hayli ilgi çekti."

"BU PAZAR SEÇİM OLSA KİME OY VERİRDİNİZ?"

Asal Araştırma şirketi tarafından İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, İzmir, Aydın, Manisa, Bursa, Kocaeli, Ankara, Konya, Antalya, Adana, Hatay, Kırıkkale, Kayseri, Zonguldak, Kastamonu, Samsun, Trabzon, Erzurum, Ağrı, Malatya, Van, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin'de 2 bin 312 kişi ile yapılan ankette vatandaşlara, "Bu pazar milletvekili genel seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi.

AK PARTİ YÜZDE 38.4 İLE İLK SIRADA YER ALDI

5-14 Ekim tarihleri arasındaki yapılan anketin sonuçlarına göre AK Parti, bir önceki ankete göre oyların yükseltti ve yüzde 38.4 ile ilk sırada yer aldı. CHP de ise oyların düştüğü görülürken yüzde 23.5 ile ikinci oldu. Aynı şekilde oyları azalan İYİ Parti ise yüzde 11'de kalarak üçüncü sırada yer aldı. Yaptığı çıkışlarla dikkat çeken Ümit Özdağ'ın liderliğini yaptığı Zafer Partisi'nin de oylarını artırdığı görüldü.

Diğer partilerin oy dağılımı ise şöyle oldu:

HDP: Yüzde 10.7

MHP: Yüzde 9.1

Zafer: Yüzde 1.5

DEVA: Yüzde 1.4

Y. Refah: Yüzde 1.1

SP: Yüzde0.9

GP: Yüzde 0.9

BBP: Yüzde 0.8

MP: Yüzde 0.7

Türkiye'nin seçim havasına girdiği dönemde yapılan ankete AK Parti'nin oy oranı damga vurdu

Haberler.com - Politika

AK Parti Türkiye Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (53)

Tahsin Soydam:

Evet, cumhur yine kazanacak.

ugur caliskan:

geçen seçimi %51 ile almış üzerine istanbulu ankarayı kaybetmiş ekonomi küreselinde etkisiyle mahvolmuş milyonlarca mülteciyi ülkenin başına sarmış v hala seçim kazanacak öylemi ??????????

Yusuf Hamza:

İstanbul seçimlerinden beri anketlere inanmıyorum.evinde aşın varsa çocuğuna istediği şeyleri rahatça alıyorsan problem yok ama eğer bunları zor sagliyorsan işte orada problem var.bu ülkede iktidar mutfaktan geçer mutfakta problem olursa ne yaparsan yap boşa.

Tüm 53 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title