Türkiye Gençlik STK'ları Platformu araştırdı, sonuçlar dikkat çekici! Türk gençleri kimi rol model alıyor? - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye Gençlik STK'ları Platformu araştırdı, sonuçlar dikkat çekici! Türk gençleri kimi rol model alıyor?

Haberler.com - Politika
 - Güncelleme:

Türkiye Gençlik STK'ları Platformu Başkanı Ömer Faruk Terzi, Haberler.com stüdyosunda Genel Yayın Yönetmeni Bedia Teymur'un konuğu oldu. Terzi, yaptıkları araştırma sonucunda gençlerin kendilerine rol model olarak gördükleri isimleri açıkladı. Listenin ilk sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikinci sırasında ise Elon Musk yer alıyor. Gençlerin rol model olarak gördüğü isimlerin arasında İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Müge Anlı da bulunuyor.

Haberler.com Youtube kanalı, hem siyaset hem de sanat dünyasından birbirinden önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor. Son olarak Genel Yayın Yönetmeni Bedia Teymur'un konuğu, Türkiye Gençlik STK'ları Platformu Başkanı Ömer Faruk Terzi oldu. Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Terzi, Z kuşağını değerlendirerek geleceğe yönelik projelerinden bahsetti.

Teymur, Türkiye Gençlik STK'ları Platformu tarafından yapılan Türkiye'nin Gençleri Araştırması sonuçlarını hatırlattığı Terzi'ye, "Gençlerin rol modellerini sormuşsunuz. Ve birinci sırada Recep Tayyip Erdoğan var. İkinci sırada Elon Musk çıkmış. Musk, gençlerin çok sevdiği bir isim. Erdoğan ise bir siyasetçi. Sizce neden Tayyip Erdoğan ilk sırada?" sorusunu yöneltti.

Terzi, "Sorduğumuz soru, 'Yaşayan insanlar içerisinde en çok kimi rol model alırsınız' oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir aurası var. Bu gençlerde de devam ediyor, onu gösteriyor. Tabi gençler biraz daha umut odaklı bakıyorlar. Cumhurbaşkanı için ülkemizde gençlerin doğduktan sonra gördükleri tek lider diyebiliriz. Bunun da etkisi var. Bu durum olumlu değerlendirdiklerini gösteriyor. Elon Musk ise gençlerin teknolojiye meraklarının bir neticesi. Orada bir başarı hikayesi var. Ondan dolayı da rol model olarak alınıyor." ifadelerini kullandı.

Listede İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ve Müge Anlı'nın da bulunduğunu belirten Terzi, "Meral Hanım'ın siyasetçi olması dolayısıyla çıkması normal. Ama Müge Anlı bizim için sürpriz sonuçlardan bir tanesi oldu." dedi.

Haberler.com - Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bedia Teymur Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Demir Acer :

he he tabi canim

Dr.Kimbel:

Çok önemli bir ismi unuttunuz benim idialim donald trump

Veli Özdemir:

Bu iş klavye delikanlılığına benzemez tabi ki insanlar neyin ne olduğunu görüyor.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title