Haberler

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz Üniversite Öğrencileriyle Söyleşi Yaptı

Güncelleme:

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mersin Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek söyleşi yaptı. Söyleşide, Toroslar'ın tarihi ve doğal güzellikleri, sosyal yapısı ve yemek kültürü konuşuldu. Başkan Yılmaz'ın gençlere yönelik projeleri ve faaliyetleri de konuşulan konular arasında yer aldı.

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, üniversite öğrencileri ile bir araya gelerek söyleşi yaptı.

Gençlerin fikirlerine, düşüncelerine değer veren ve her fırsatta onlarla bir araya gelmeye özen gösteren Başkan Yılmaz, Mersin Üniversitesi Rekreasyon Yönetimi Bölümü öğrencileri Edanur Uyan, Leyla Akbaba, Ela Yarıcı, Ayşegül Bayram, Ali Köse, Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Umut Özkan ve İnşaat Mühendisliği Fakültesi öğrencisi Mustafa Ay'ı, Buluklu Mahallesi'nde bulunan Kuvayımilliye Karargahı'nda ağırladı. Söyleşide, Toroslar'ın tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra sosyal yapısı ve yemek kültürü konuşuldu. Başkan Yılmaz'ın öğrencilere yönelik hayata geçirdiği proje ve faaliyetler de üniversitelilerin yakından takip ettiği konular arasında yer aldı. Öğrencilerin, "Siz bir turist olsanız Toroslarda ilk olarak gideceğiniz yer neresi olurdu?" sorusuna yanıt veren Başkan Yılmaz, "Kuvayımilliye Karargahı olurdu. Burası, Mersinimizin tarihini ve kültürel mirasını gün yüzüne çıkaran projelerimizden bir tanesidir. Burayı restore ederek, hizmete açtık. Gittiğim yerlerin tarihi ve kültürel yerlerini merak ederim. Toroslarımızda da doğal güzelliklerimiz, ormanlarımız, tarihi yerlerimiz ve kalelerimiz var. Arslanköy'ün üstünde 2 bin 500 rakımda uçsuz bucaksız bir bozkır var. Cocak Dere. Koruma altında ve eşsiz doğa manzarası sunuyor. Burada vahşi hayvanlar da yaşıyor. Burayı da ziyaret ederdim" dedi.

Gençlere yönelik çalışmalarından da bahseden Yılmaz, eğitimi her zaman öncelikleri arasında tuttuklarını belirterek, "Gençlerimizin konuştuğunu, yaptığını ve ne dediğini takip etmeye çalışıyorum. Birlikte vakit geçirmekten mutluluk duyuyorum. İlçemizdeki öğrencilerimizle de birçok etkinlik ve faaliyetlerimizde bir araya geliyoruz. Gençlerimize söz verdiğimiz Toroslar Akademi Eğitim Merkezimizi hayata geçirdik ve ücretsiz Destekleme kurslarımızı açtık. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan 570 öğrencimize deneyimli bir eğitim kadrosuyla hizmet veriyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde de Toroslarımızda üniversite olsun istiyoruz" diye konuştu.

Gençler ise kendileriyle bir araya gelerek bilgilerini ve tecrübelerini paylaşan Başkan Yılmaz'a teşekkür etti. - MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Mersin Üniversitesi Atsız Afşın Yılmaz Toroslar Mersin Kültür Politika Güncel Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title