Haberler

The Elders Heyeti, Tahran'da

Birleşmiş Milletler eski Genel Sekreteri Kofi Annan’ın başkanlığındaki The Elders heyeti üyeleri İranlı yöneticilerle görüşmek üzere Tahran’a geldi.

Birleşmiş Milletler eski Genel Sekreteri Kofi Annan'ın başkanlığındaki The Elders heyeti üyeleri İranlı yöneticilerle görüşmek üzere Tahran'a geldi.

Heyette, The Elders Başkanı Annan'ın yanı sıra eski Finlandiya Cumhurbaşkanı Martti Ahtisaari, emekli Cape Town Başpiskoposu Desmond Tutu ve eski Meksika Devlet Başkanı Ernesto Zedillo da bulunuyor.

Eski dünya liderlerinin yer aldığı ve 'Küresel İhtiyar Heyeti' olarak da adlandırılan The Elders'ın Tahran ziyaretinin ana hedefinde İran ile uluslararası toplum arasındaki diyalog yolunun ilerletilmesi yer alıyor. Heyetin gündeminde ayrıca Ortadoğu'daki çatışmalara barışçıl çözümler bulunması ve mezhepsel bölünmelerin önüne geçilmesi konularında İranlı yetkililer ile gerçekleştirilecek görüşmeler bulunuyor.

The Elders, 2007'de Güney Afrika eski Cumhurbaşkanı Nelson Mandela tarafından dünya kamuoyunca tanınmış kişileri bir araya getirerek kurulmuştu. - İran

Kaynak: AA / Politika

Birleşmiş Milletler Finlandiya Kofi Annan Tahran Politika Güncel Haberler

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Bakmadan Geçme

Hamster Combat ne zaman listelenecek? Kurban bayramının arefesinde oruç tutulur mu 2024? Kurban bayramı teşrik tekbirleri ne zaman başlar, nasıl yapılır 2024? Kurban kestikten sonra kılınan namaz nedir, var mıdır 2024? Kurban etinin kaçta kaçı dağıtılır 2024? 15-16 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 15-16 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 15 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 15 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 15 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 15 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 15 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 15-16 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 15-16 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 15-16 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title