Haberi Paylaş

"Suriye sınırına mayın döşemeye gidiyorum" diyen Ümit Özdağ'ın Hatay'a girişi engellendi

Politika Haberleri

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki mayın tartışması iyiden iyiye alevlendi. Özdağ'ın "Suriye sınırına gidip ilk mayını döşeyeceğiz" çıkışına Bakan Soylu, "Meczup ne yapmaya çalışıyorsun, biz müsaade eder miyiz?" sözleriyle yanıt vermişti. Bugün yeni bir paylaşım yaparak "Sınıra gidiyorum, engelle de görelim" çıkışıyla Soylu'ya seslenen Özdağ, Hatay girişinde jandarma engeliyle karşılaşırken, yasak kararı kalkana kadar bölgede bekleyeceğini söyledi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Suriye sınırına gidip ilk mayını döşeyeceğiz" çıkışıyla başlayan tartışma alevleniyor.

Dün partisinin 1'inci Olağan Adana İl Kongresi'nde ses getirecek bir çıkış yapan ve bugün Hatay'ın Reyhanlı ilçesine giderek ilk mayını döşeyeceklerini ifade eden Özdağ'a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sert sözlerle yüklenmişti. Bakan Soylu, "Meczup desen meczup, aklını kaybetmiş desen aklını kaybetmiş. Ya ne yapmaya çalışıyorsun? Biz müsaade eder miyiz?" ifadesini kullanmıştı.

Bugün Twitter hesabından Bakan Soylu'nun sözlerine yanıt niteliğinde bir video paylaşan Özdağ, "Ben şimdi sınıra gidiyorum ve orada bir sembolik adım atacağız. Hadi engelle bakalım, engelle de görelim bakalım seni" ifadeleri kullandı.

'Suriye sınırına mayın döşemeye gidiyorum' diyen Ümit Özdağ'ın Hatay'a girişi engellendi

Açıklamanın ardından heyetiyle beraber Hatay sınırına doğru yola çıkan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, şehre girişte jandarma engeliyle karşılaştı. Polis ve jandarma ekipleri tarafından bir benzinlikte bekletilen Özdağ, yasak kararı kalkana kadar burada bekleyeceğini söyledi.

'Suriye sınırına mayın döşemeye gidiyorum' diyen Ümit Özdağ'ın Hatay'a girişi engellendi

Öte yanan yaşanan gelişmenin ardından Twitter paylaşımlarına da devam eden ve karara tepki gösteren Özdağ, "Zafer Partisi olarak Hatay'a Türkiye sınırları içerisinde karayolu ile giriş yapamıyoruz. Zafer Partisine girmek yasak. Suriye'ye geçerek Hatay'a girmek en güvenli ve kolay yol" ifadesini kullandı.

'Suriye sınırına mayın döşemeye gidiyorum' diyen Ümit Özdağ'ın Hatay'a girişi engellendi

Dakikalar sonra bir paylaşım daha yapan Özdağ, "Yüzbinlerce sığınmacı ve kaçağın istilası altındaki bir Türk şehri olan Hatay'a Zafer Partililer alınmıyor. Bu kanunsuz, bu akılsız kararı protesto etmek için, Adana, Mersin, Gaziantep ve Hatay'da yaşayan tüm vatandaşlarımızı buraya davet ediyorum" dedi.

'Suriye sınırına mayın döşemeye gidiyorum' diyen Ümit Özdağ'ın Hatay'a girişi engellendi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Zafer Partisi Ümit Özdağ Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (59)

Mikail arman:

Bu adam gerçekten siyasetçimidir, provokasyoncu ve eylemcimidir anlamadık.Devlete ve hükümete hep hakaret ediyor.Hep halkı birbirine düşürecek kışkırtıcı eylem ve provakasyonlarda bulunuyor.Yetkisi olmadan sınıra mayın döşeyecem diyor.Savcılar neden tutuklamıyorlar ?

Mehmet Vatandaş:

Şehre girişi engellenen bu Ümit ÖZDAĞ Erzincan-İliç'e gitmeseydi oradaki siyanür çevre felaketi ortaya çıkmayacaktı...Uyumaya devam edin...

Zombi mahalli:

ALLAH ASKINA DAYI BİR DUR ZATEN ORTALIK KARISIK. ZIRT PIRT SENIN BOS ISLERINI OKUYORUZ DA YETER

Tüm 59 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title