Haberi Paylaş

Son seçim anketi yine ses getirecek! AK Parti ve CHP arasındaki farktan sonra ittifaklar arasında da makas hayli daraldı

Politika Haberleri

Aksoy Araştırma'nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı ankette AK Parti ile CHP arasındaki fark, 0.6 olarak şekillenmişti. Bu araştırmadan sonra PİAR Araştırma'nın açıkladığı ankete ise ittifaklar arası fark damga vurdu. Ankette Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasındaki fark 2 puan olarak kaydedildi.

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar, anketlerde hangi partinin yüzde kaç oy aldığını da eskisinden daha fazla merak etmeye başladı. Aksoy Araştırma'dan sonra anket sonuçlarını açıklayan şirket ise PİAR Araştırma oldu.

Aksoy Araştırma'nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı ankette Ak Parti'nin yüzde 29.7, CHP'nin de yüzde 29.1 oranında oy alması ve iki parti arasındaki farkın yüzde 0.6 olması hayli konuşuldu.

Aksoy'un anketinin yankısı devam ederken, bu sefer de PİAR Araştırma'nın anketi dikkat çekti. Ankette AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı yüzde 37.7 alırken, CHP ve İyi Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı yüzde 39.3 bandında oy aldı.

PİAR Araştırma 15-18 Eylül tarihleri arasında "Türkiye Siyaset Gündemi" adı altında gerçekleştirilen araştırmada, vatandaşlara "Bu pazar seçim olsa hangi siyasi partiye oy verirdiniz?" sorusunu yöneltti.

Son araştırmaya göre AK Parti'nin oylarının yüzde 29.1 olduğu görüldü. CHP'nin oyları ise yüzde 28.1 oldu. İYİ Parti yüzde 11.2 seviyesinde oy alırken, HDP yüzde 10.6 oy aldı. MHP'nin oyları bu ankette yüzde 8.6 oldu. Zafer Partisi'nin oylarının yüzde 3.5 olması ise dikkat çekti.

İşte anket tablosu:

Son seçim anketi yine ses getirecek! AK Parti ve CHP arasındaki farktan sonra ittifaklar arası fark da hayli ilginç

Millet İttifakı İYİ Parti AK Parti Türkiye MHP Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (12)

Şeref Ünlü:

Birinci YENİDEN REFAH PARTISI ikinci akp Üçüncü chp Dördüncü ip Beşinci hdp Altıncı mhp Yedinci diğerleri

Şeref Ünlü:

BAŞKAN MUHAMMED ALİ FATİH ERBAKAN

Sanane Adımdan :

20 senedir her seçim aynı anketler abi seçim sonucu %52 çıkıyor adam kazandı diyoruz

Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title