Haberler

Son Dakika! İçişleri Bakanı Soylu: Suriyelilerin bayram için ülkelerine gidişine müsaade etmeme kısıtımız var

Politika Haberleri

Son dakika! İçişleri Bakanı Soylu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Ülkelerine bayram için giden sığınmacıların geri gelmelerine gerek yoktur." sözlerine yanıt verdi. Soylu, "Suriyelilerin bayram için ülkelerine gidişine müsaade etmeme kısıtımız var." ifadelerini kullandı.

Bugün partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sığınmacılarla ilgili tartışmalara katılarak dikkat çekici ifadeler kullandı. Bahçeli, "Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır. Yakalananlar derhal gönderilmelidir. Suriyeli sığınmacıların, ülkelerinden ayrılış nedenleri ortadan kalktıktan sonra geri gönderilmelidir. Misafirliğin süresi sınırlıdır. Bayram günlerinde ülkelerine gidebilen Suriyelilerin geri dönmelerine gerek yoktur." dedi.

"ELBETTE ÜLKELERİNE DÖNECEKLER"

Bugün konu hakkında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Suriyelilerin elbette ülkelerine döneceğini belirtip, "Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. 2021 sonu itibarıyla geçici statü ile Türkiye'ye gelenlere verilen vatandaşlık sayısı 192 bindir" dedi.

Suriyelilerin bayramda ülkelerine gidip tekrar Türkiye'ye giriş yapması hakkında ise Soylu, "Gidişlerine müsaade etmeme konusunda kısıtımız var." diyerek yanıt verdi.

"MESELE PROVOKE EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR"

Soylu ayrıca "Bugüne kadar 500 bin gönüllü geri dönüş söz konusu. Bugün bu mesele provoke edilmeye çalışılmaktadır. Provokasyon demek en doğru tabirdir. Kılıçdaroğlu'nun sığınmacılar konusunda tahrik için olduğu apaçık ortada. Türkiye düşmanları ile hareket ediyor. Türkiye kaçak göçmenle mücadele ediyor. Türkiye'de 1 milyonu aşkın kaçak göçmen yakalanmıştır." ifadelerini kullandı.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Politika

Süleyman Soylu Politika Güncel Haberler Son Dakika

Yorumlar (81)

Burak Maden:

Hapishanemi kardeşim burası bayrama gitmek isteyen gitsin. Geri almazsın olur biter

Cevap Yaz373Yayından Kaldır
Smgoll Sim:

Seçime kadar vaktiniz var. Göndermez iseniz biz gönderecek kişiye oy vermesini çok iyi biliriz...

Cevap Yaz25204Yayından Kaldır
Kare Murat:

Devlet bahçelimi proveke ediyor şimdi?.Şunu anlayın artık halk rahatsız bu konuda.Seçime mal olcak bu politika

Cevap Yaz3162Yayından Kaldır
Tüm 81 yorumu okumak için tıklayın
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title