Haberler

'Sır küpü' olarak tabir edilen Hakan Fidan'ın bilinmeyenleri! Dünyaya geldiği evle ilgili detay hayli ilginç

Güncelleme:

Dışişleri Bakanı olarak göreve başlayan Hakan Fidan, 8 yıl boyunca yürüttüğü MİT Başkanlığı görevi nedeniyle kamuoyunun ilgisini çeken isimlerden biri oldu. Bakan Fidan'ın pek bilinmeyen yaşamından bazı detaylar ilk kez gün yüzüne çıktı. Ulucanlar semtindeki Bozkurt apartmanında hayata gözlerini açan Fidan'ın doğduğu evin Bülent Ecevit, Yılmaz Güney ve Nâzım Hikmet gibi isimlerin hapis yattığı Ulucanlar Cezaevi'ne 300 metre mesafede olduğu öğrenildi.

Seçimlerin ardından açıklanan yeni Kabine'nin en dikkat çeken ismi, eski MİT Başkanı Hakan Fidan'ın Dışişleri Bakanı olması oldu. Fidan'ın bakanlığı, Türkiye kadar dünya basınında da büyük yankı uyandırdı.

ATALARI MUŞ'TAN VAN'A GÖÇMÜŞ

Fidan'ın bakanlık döneminde atacağı adımlar dikkatle takip edilirken, geçmişi de bir hayli merak konusu oldu. Bakan Fidan'ın çocukluk dönemlerine ait edindiği bilgileri aktaran gazeteci Talat Atilla, Türktime'daki köşesinde Fidan'ın aslen Van kökenli ama atalarının Muş'tan göçtüğünü belirtti. Hasenan aşiretine mensup olan Fidan'ın ataları, geçmişte Sultan Abdülhamid döneminde Ermeni çetelere karşı da mücadele vermiş.

''Sır küpü'' olarak tabir edilen Hakan Fidan''ın bilinmeyenleri! Dünyaya geldiği evle ilgili detay hayli ilginç

BOZKURT APARTMANI'NDA DÜNYAYA GELDİ

Fidan'ın Ankara'nın Ulucanlar semtindeki Bozkurt apartmanında doğduğunu belirten Atilla, şunları ifade etti: "Bu arada Ankara'nın Ulucanlar semti deyip geçmeyin. Talat Aydemir, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan, İskilipli Atıf Hoca, Mustafa Pehlivanlı, Erdal Eren, Necdet Adalı ve Fethi Gürcan'ın idam edildiği yer...

DOĞDUĞU EV, ULUCANLAR CEZAEVİ'NE 300 METRE MESAFEDE

Bülent Ecevit, Yılmaz Güney, Nâzım Hikmet, Yaşar Kemal, Yavuz Öbekci, Selim Sadak, Sırrı Sakık, Kemal Tahir, Metin Toker, Muhsin Yazıcıoğlu ve Leyla Zana gibi çok sayıda ünlü tutuklu ve mahkûmun hapis yattığı Ulucanlar Cezaevi'nin uzaklığı Hakan Fidan'ın doğduğu eve 300 metre mesafede.

SABAH NAMAZINDAN ÖNCE KUR'AN OKUR

Biraz Kürtçe bilen, TİKA döneminde alıştığı nargileye tutkun Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'la ilgili son not; sabah namazlarını kılmadan önce bir cüz Kur'an okur."

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Politika

Ulucanlar Cezaevi Bülent Ecevit Yılmaz Güney Hakan Fidan Bozkurt Politika Güncel Haberler

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri 'İntihar etti' olmuş

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri "İntihar etti" olmuş

AVM'de çocuğa cinsel istismar! Perdenin arasından bakan anne, görevlilere koştu

AVM'de çocuğa cinsel istismar! Perdenin arasından bakan anne, görevlilere koştu

Netanyahu'nun oğlundan, İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı'nı hedef alan paylaşım

Netanyahu'nun oğlundan, İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı'nı hedef alan paylaşım

Bakmadan Geçme

BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hırvatistan Arnavutluk maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hırvatistan Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! 20 Haziran Perşembe 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 20 Haziran burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (EURO 2024 MAÇLARI) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 19 Haziran EURO 2024 günün maçları nereden izlenir? Çanakkale'de orman yangını! Orman yangını söndürüldü mü? Çanakkale'de orman yangını mı çıktı? 2024 YKS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? TYT-AYT-YDT sonuçları açıklandı mı? A Milli Takım maç takvimi! Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? #9917 A Milli Takımı kaçıncı sırada? A Milli Takımı F Grubu'nda kaç puan topladı? 19 HAZİRAN BURÇ YORUMU Burçları neler bekliyor? AŞK, EVLİLİK, KARİYER, PARA TÜRKİYE- GÜRCİSTAN MAÇINDAN KARELER #9917 Türkiye- Gürcistan maçı anlık görüntüler!
3 il sıcaktan kavruluyor! Termometreler 50 dereceyi gördü

3 il sıcaktan kavruluyor! Termometreler 50 dereceyi gördü

500

Yorumlar (17)

Batman Malatya:

Sabah namazından önce bir cuzü kuran okuması ancak salih insanların yapacağı haslettir. Ne güzel bir insan

472
75
yanıtYanıtla
Halis:

Kimin salih kimin ezdad olduğunu ancak Allaü Teala bilir kardeşim. Kimse için sıfatlar yükleme.

yanıt16
yanıt7
Hayri :

koca bi yazı doğduğu ev cezaevine 300 metreymiş ee

358
33
yanıtYanıtla
Bülent Özselçuk:

İnşallah kimse yıpratamaz

289
28
yanıtYanıtla
Bahaddin Yolcu:

O biraz sıkar.. Herkesin haritası bu adamda. ??

yanıt50
yanıt2
YİĞİT TÜRKALP:

hakikaten ne ise o.Sayın HAKAN FİDAN beyefendi vatansever,dürüst bir adamdır.Tüm kalbimle başarılı olacağına inanıyorum.

250
25
yanıtYanıtla
mahmut:

Bırakın adamı işini yapsın. Hergün bir saçma konu gündeme geliyor. Bu da sanırım Türkiye yi kıstırmaya çalışan ve seçişmleri kaybeden emperyalistler acana ne gibi açık ne gibi çatlak bulabiriliz diye sağdan soldan sürekli öyle mi böyle mi haberler. Rahat bırakın adamı.

151
25
yanıtYanıtla
Dr.Kimbel:

Acaba herkes kendi burnunu tutsa daha iyi olmazmi

59
16
yanıtYanıtla
mahmut:

Abi adamın zayıuf yanını ortaya çıkarmak ailesini ve çevresinde kıstırlabilecek biri varmı diye bu kadar eşelenmez size ne kardeşim bırakın adam işini yapsın.

50
7
yanıtYanıtla
Ümit Ertaş:

Bir cüz Kur'an okuyup sonra sabah namazını kılıyor ise gerçekten vatana ve millete faydası olacak birisidir ...yolu ve bahtı açık olsun...

26
3
yanıtYanıtla
Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title