Adliyeye sevk edilen Sedef Kabaş'ın kelepçe oyunu! Mikrofon uzattılar, tek cümlelik açıklama yaptı - Haberler
Haberi Paylaş

Adliyeye sevk edilen Sedef Kabaş'ın kelepçe oyunu! Mikrofon uzattılar, tek cümlelik açıklama yaptı

Haberler.com - Politika
 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik çok ağır ifadeler kullanan gazeteci Sedef Kabaş bu sabah gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen Kabaş, gazetecilerin "Bir açıklama yapacak mısınız?" sorusuna "Daha sonra yapacağım" yanıtını verdi. Kabaş'ın kelepçe takılmamasına rağmen ellerinde kelepçe varmış gibi yapması ise dikkat çekti.

Önceki gün bir televizyon kanalında Uğur Dündar'ın moderatörlüğünü yaptığı tartışma programına gazeteci Sedef Kabaş, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, ve CHP milletvekili Aykut Erdoğdu da konuk olarak katıldı. Yayın sırasında Kabaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içeren cümleler kurdu.

Sözleri nedeniyle gözaltına alınan Sedef Kabaş, polis nezaretinde evinden alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. İşlemleri tamamlanan gazeteci daha sonra adliyeye sevk edildi.

Sedef Kabaş adliyeye ters kelepçe ile getirildi! Mikrofon uzattılar, tek cümlelik açıklama yaptı

Adliyeye girerken gazetecilerin çektiği Sedef Kabaş, "Bir açıklama yapacak mısınız?" sorusuna, "Daha sonra yapacağım" yanıtını verdi. Kabaş'ın kelepçe takılmamasına rağmen ellerinde kelepçe varmış gibi yapması ise dikkat çekti.

Sedef Kabaş adliyeye ters kelepçe ile getirildi! Mikrofon uzattılar, tek cümlelik açıklama yaptı

Adliyede savcılığa çıkarılan Kabaş, 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Çok sayıda siyasinin tepki gösterdiği Kabaş için bir açıklama da Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den geldi. Bakan, skandal ifadeler kullanan Kabaş için, "Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızı hedef alan edepten nasipsiz, çirkin sözleri lanetliyorum. Haset ve nefretten doğan bu hadsiz ve hukuksuz ifadeler, milletin vicdanında ve adalet önünde hak ettiği karşılığı bulacaktır." ifadelerini kullandı.

Haberler.com - Politika

Sedef Kabaş, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (35)

Zikri Bircan:

Yaptığı seviyesizlik birşey diyemem ceza haketmiştir. Ama bu haber bu kadar basit yapılıp kelepçe oyunu yapmış diye saçma bir haber olmuş. Polis kolunuza arkaya doğru Girdiği zaman kolunuz o şekilde arkaya gider. Suçu kelepçe takmayı gerektirmediği düşünüldüğü için poliste kelepçe takmamış. Cezası ne ise çeksin tabiki.

muro:

yani o anda bile fitne pesinde sanki kelepce takilmis gibi.bide takilsa ne olacak.kim olursan ol ve kim olursa olsun bir ulkenin reisine butur laflar konusmak cezasiz kalmaz.

Kurt bey:

Kuzey Kore'de ol bu lafları sarfet. Kim bakki seni topun ağzına koyuyormu koymuyormu.

Tüm 35 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title