Haber : Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu 'Kadına Şiddet Komisyonu'nda milletvekillerine bilgi verdi - Haberler

Haberi Paylaş

Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu 'Kadına Şiddet Komisyonu'nda milletvekillerine bilgi verdi

Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu 'Kadına Şiddet Komisyonu'nda milletvekillerine bilgi verdi Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu: "Kadınlar erkek çok farklı değerlendiriliyor.

Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu 'Kadına Şiddet Komisyonu'nda milletvekillerine bilgi verdi

Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu:

"Kadınlar erkek çok farklı değerlendiriliyor. Bizim zihinlerimizde 'erkek üstündür, gerçek insan erkektir' anlayışı var"

"Özellikle kırsal kesimde çocuk dövmek, karıyı dövmek rutin. Bizim ana hedefimiz bu ailelere yönelebilmek, ulaşabilmek olmalıdır"

ANKARA - Eserleri televizyon dizilerine uyarlanan ünlü Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırması Komisyonu'nda milletvekillerine bilgi verdi. Budayıcıoğlu, "Kadınlar erkek çok farklı değerlendiriliyor. Bizim zihinlerimizde 'erkek üstündür, gerçek insan erkektir' anlayışı var" dedi.

Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırması Komisyonu'nda milletvekillerine bilgi verdi. Budayıcıoğlu, hem ülke hem dünyada kadına şiddetin ciddi bir artışa geçtiğini söyleyerek, "Bu tırmanış en medeni, uygar, gelişmiş ülkelerde de aynı şiddette uygulanmaya devam ediyor. Uygarlık kadına şiddete 'dur' diyemedi. Amerika'da psikopatlar, sosyopatlar, katiller var. Bizde aile içi şiddet ilişkilerde ortaya çıkan şiddet, namus cinayetleri öne çıkıyor. Bizim zihinlerimizin içinde yazılı bir madde var, namus işiyse kocası o kadını öldürebilir. Aynı şey erkekler için söz konusu değil. Kadınlar erkek çok farklı değerlendiriliyor. Bizim zihinlerimizde 'erkek üstündür, gerçek insan erkektir' anlayışı var" diye konuştu.

Budayıcıoğlu, uygarlık insani yanları azalttığını belirterek, "Biz keşke samimi, şefkatli yanımızı koruyarak gelişebilsek. Evinde şiddet göre çocuklar, çok küçük bir azınlık hariç, çocuklarımız maalesef şiddetle tanışıyorlar. Özellikle kırsal kesimde çocuk dövmek, karıyı dövmek rutin. Bizim ana hedefimiz bu ailelere yönelebilmek, ulaşabilmek olmalıdır" ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı / Ahmet Umur Öztürk - Politika

Gülseren Budayıcıoğlu Togo Cumhuriyeti TBMM Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title