Haberi Paylaş

Akşener, çiftçinin kendisine uzattığı elektrik faturası karşısında şaşırıp kaldı: Sözün bittiği yer

Politika Haberleri

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Niğde'nin Gölcük beldesinde halka seslenirken bir çiftçi kendisine elektrik faturasını uzattı. Fatura tutarına şaşıran Akşener, "Ooo 60 bin 264 lira. Arkadaş, bunu gördükten sonra konuşmanın anlamı yok. Nasıl ödeyeceksin kardeş? Buğdayın tümü yetmez ona. Üç ayda 180 bin lira ödeyeceksiniz. İşte sözün bitti yer" diyerek duruma tepki gösterdi.

Meral Akşener, bugün Niğde'nin Gölcük beldesinde esnafın ve yurttaşların sorunlarını dinledi. Kendisini karşılamaya gelen Gölcüklülere seslenen Akşener, konuşma yaptığı sırada bir çiftçi Akşener'e seslenerek bir aylık elektrik faturasını gösterdi. Fatura bedelinin 60 bin 264 lira olduğunu gören Akşener, şaşkınlığını gizleyemedi.

Gelen faturaya tepki gösteren Akşener, "Ooo 60 bin 264 lira. Arkadaş, bunu gördükten sonra konuşmanın anlamı yok. Nasıl ödeyeceksin kardeş? Buğdayın tümü yetmez ona. Bir ayda 60 bin ama 38 milyar lira gitti. Senin cebinden gitti, onun cebinden gitti, hepimizin cebinden gitti. Elbette haram zıkkım olsun ama artık buna 'dur' deme vakti geldi de geçti bile." ifadelerini kullandı.

Bu düzeni yıkmak için herkesi oy kullanmaya çağıran Akşener, "Bundan sonra 'kaşının altında gözün niye var' diyene, 'hadi oradan' diyeceksiniz. O 5-10 maaş alan danışmanlar, yan gelip yatan danışmanlar, saraylarda oturanlar, 60 bin lira bir ayda elektrik parası gelen bir çiftçi, 'Bütün buğdayım buna yetmez' diyen çiftçi. Üç ayda 180 bin lira ödeyeceksiniz. İşte sözün bitti yer. O 38 milyar lira ile bunlar olmayabilirdi ama buna karşılık bir Haririler, iki de müteahhit cebini doldurdu gitti, diğerlerini saymıyorum bile. İşte bunda sonra bu harami düzeni yıkmak için mutlaka herkes gidip oy kullanacak ve bu gidişata 'dur' diyecek." dedi.

Akşener sözlerine şöyle devam etti: "Bu harami düzeni beraber yıkacağız ve en önemlisi diyeceksiniz ki muhteremlere, 'Bize üstten bakamazsınız, ayağımıza geleceksiniz, karşımızda resmi tanzim duracaksınız. Biz, sizi tartacağız. Ben asılım, büyük Türk milletiyim, sen yedeksin'. Seçmenin velinimet olduğu gün elbette ki bu harami düzen ortadan kalkacaktır. Yazık ya. Çiftinin, emeklinin, gencin gözyaşı ve cepleri dolduran haramiler. Haram olsun, zıkkım olsun."

Kaynak: ANKA / Politika

Meral Akşener İYİ Parti Niğde Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

Turan İNCEOZ :

Arkadaş buğday ekti, önceki yıllara göre 3 katı ürün aldık dedi. Biçerdöver e biz kamyon yetiştiremedik dedi. Nankörlük etmeyelim. Şükür edelim, borcumuzu ödeyelim.

Turan İNCEOZ :

Devletten aldığı desteklerin de dökümünü verseydiniz yanında. İnsan biraz utanır. Devlet bir çok kalemde çiftçiye destek veriyor. Hep istediğimiz şu: ekelim, biçelim, yüksek fiyata satalım ama vergi ,elektrik,suve mazot parası vermeyelim. Kazandığımız cebe kalsın istiyorlar.

Ibrahim Çökmez:

ben çiftçi değilim benim elektrik faturam aylık 150 ile 185 TL geliyor ne yani elektiriği çok kullanırsan böyle çok gelir meral hanım öyle oooo diyeceğine kaç kilovat kullandığını sordunmu sanki az elektrik kullanmış da çok para ödüyormuş algısı yapıyor.

Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title