"Bahçeli beni aradı" diyen İnce "Cumhur İttifakı'na geçiyor" iddialarına çok kızdı: Hay Allah belanızı versin - Haberler
Haberi Paylaş

"Bahçeli beni aradı" diyen İnce "Cumhur İttifakı'na geçiyor" iddialarına çok kızdı: Hay Allah belanızı versin

Haberler.com - Barış Yahya Çinçin - Politika
 - Güncelleme:

Memleket Partisi, ekonomik sorunlara çözüm için hazırladığı metni diğer partilerle paylaşmaya devam ediyor. Muharrem İnce'nin ziyaret için talepte bulunduğu partilerden biri de MHP oldu. MHP'den dönüşü bizzat Devlet Bahçeli yaptı. Bahçeli'nin İnce'ye "En kısa zamanda görüşelim" demesi "Memleket Partisi Cumhur İttifakı'na mı katılıyor?" dedikodularını da beraberinde getirdi. İnce, bu iddialara "Hay Allah belanızı versin. Başka bir şey demiyorum" diyerek tepki gösterdi.

CHP'den ayrılan Muharrem İnce liderliğinde kurulan Memleket Partisi, Türkiye'nin gündemdeki sorunlarına çözüm üretmek için bir metin hazırladı. Bu metni diğer partilerle paylaşmak için tek tek randevu alan İnce ve ekibi önceki günlerde Yeniden Refah Partisi, ardından Demokratik Sol Parti'yi ziyaret etti. İnce'nin ziyaret talebinde bulunduğu partilerden biri de MHP oldu. MHP tarafından dönüşü bizzat Devlet Bahçeli sağladı. Bahçeli, İnce'yi arayarak "En kısa zamanda görüşelim" dedi. Bu sözler ise İnce'nin Cumhur İttifakı'na katılacağı iddialarını gündeme getirdi.

Muharrem İnce, gündemdeki iddialara ilişkin Gazeteci Şaban Sevinç'e açıklamalarda bulundu. İnce, "Sayın Bahçeli telefonla aradı, 'En kısa sürede görüşelim' dedi ama randevulaşmadık. Kim randevu verirse hiç kimseyi ayırt etmeden gideceğimizi milletimizin önünde belirtmek isterim" ifadeleri nedeniyle çıkan dedikoduları eleştirdi.

İnce, Bahçeli'yle görüşmesine gelen eleştirilere de "Sayın Bahçeli diğer siyasi parti genel başkanlarından daha fazla bir nezaket gösterdi. Buna teşekkür etmek gerekirken, 'Bahçeli seni niye aradı, ne yapıyorsun, Cumhur İttifakı'na mı geçeceksin' diyorlar. Hay Allah belanızı versin. Başka bir şey demiyorum" diye tepki gösterdi.

Bahçeli ile görüşmesinin ayrıntılarına da değinen İnce, özellikle tarımla ilgili sorunları anlattığını aktararak, MHP liderinin 'Ben de bir çiftçi çocuğum' dediğini, 'Bu konu üzerine kafa yormanıza teşekkür ederim. Bayramdan sonra görüşelim. Bu konuyu dinlemek isterim" diye yanıt verdiğini söyledi. İnce, "Henüz randevu konusunda dönüş yapmadı" dedi. İnce ayrıca "Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme gündemde var mı?" sorusuna ise "Buyurun gelin derlerse giderim" sözleriyle karşılık verdi.

Devlet Bahçeli Muharrem İnce MHP Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Eray Içkaya:

devlet beyi nezaketinden dolayı tebrik ediyorum muharrem beyi de samimiyeti ve düşüncesinden sebep kutluyorum HAKLI ADAM DAHA NE DESİN ülke menfaati için fikir alışverişi yapmak istemiş AMABİRİLERİ FİTNE PEŞİNDE

Samir Umarl:

bir akpli olarak bu secimler oyum inceye

Kuman:

CHP bir mezhep Partisidir. Muharrem İnce sol görüşlü Atatürkçü ama Sünni! o yüzdende CHP de asla tutunamaz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title