Haberi Paylaş

Millet ve Cumhur'dan sonra Türkiye İttifakı da yolda! Alacakları oyu bile söylediler

Politika Haberleri

Türkiye'de artık seçimlere aylar kala yeni ittifak iddiaları da ortaya atılmaya başlandı. Sosyalist Güç Birliği'nden sonra 4. ittifak olarak kurulacağı öne sürülen Türkiye İttifakı'nın partilerinden Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, İnce, Özdağ, Remzi Çayır ve kendi oylarının toplamda yüzde 20 bandında olduğunu söyledi.

2023 seçimlerine artık kısa bir süre kala Millet veya Cumhur ittifakına katılmak istemeyen partiler de kendi ittifaklarını oluşturmaya başladı. TKP, TKH, Sol Parti ve Devrim Hareketi'nin yer aldığı Sosyalist Güç Birliği'nin ardından Doğru Parti, Memleket Partisi, Zafer Partisi ve Milli Yol Partisi'nin yer aldığı Türkiye İttifakı'nın da kurulum aşamasına geldiği öne sürüldü. Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, bu ittifakla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"OY POTANSİYELİMİZ YÜZDE 20"

İttifaklarının oy potansiyelleri hakkında değerlendirmede bulunan Serdaroğlu, "Bizim tabanımız yüzde 20. Bu büyüyecek. Ben yaşça hepsinden büyüğüm. Ben bir ağabey gibi ağabeylik yapmaya çalışıyorum. Ben ülkem için bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Arkadaşlarım bana bu yetkiyi verdiler ve ülkemiz için bir şeyler yapmak için çırpınıyoruz" dedi.

"BİZİMLE GÖRÜŞEN SOL PARTİLER VAR"

Gazete Duvar'dan Serkan Alan'ın haberine göre kuracakları ittifak kapsamında 29 Ağustos tarihinde bu siyasi partilerle toplantı yapacaklarını, başka siyasi partilerin de kurdukları ittifaka katılım için taleplerinin olduğunu, çalışma yürüttükleri ittifakın adının, "Türkiye İttifakı" olacağını ifade eden Serdaroğlu, "Bu Türkiye'nin ilk milli ittifakı olacak. Sol partilerle HDP de ittifak yapıyor. Bizimle gelip görüşen sol partiler de var. Onlar da buraya bizim şartlarımıza uyarlarsa gelebilirler" diye konuştu.

Memleket Partisi Millet İttifakı Zafer Partisi Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Metin Yalcin:

Herkes kendine kaftan biçiyor, ancak seçmenin asıl terzi olduğunu unutuyor ..

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
Hek Tor:

Yapmayın leyyynnn, bölmeyin muhalefet oylarını, birilerinin ekmeğine yağ sürüyorsunuz...

Cevap Yaz11Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title