Haberler

Millet ve Cumhur'dan sonra Türkiye İttifakı da yolda! Alacakları oyu bile söylediler

Güncelleme:

Türkiye'de artık seçimlere aylar kala yeni ittifak iddiaları da ortaya atılmaya başlandı. Sosyalist Güç Birliği'nden sonra 4. ittifak olarak kurulacağı öne sürülen Türkiye İttifakı'nın partilerinden Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, İnce, Özdağ, Remzi Çayır ve kendi oylarının toplamda yüzde 20 bandında olduğunu söyledi.

2023 seçimlerine artık kısa bir süre kala Millet veya Cumhur ittifakına katılmak istemeyen partiler de kendi ittifaklarını oluşturmaya başladı. TKP, TKH, Sol Parti ve Devrim Hareketi'nin yer aldığı Sosyalist Güç Birliği'nin ardından Doğru Parti, Memleket Partisi, Zafer Partisi ve Milli Yol Partisi'nin yer aldığı Türkiye İttifakı'nın da kurulum aşamasına geldiği öne sürüldü. Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, bu ittifakla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"OY POTANSİYELİMİZ YÜZDE 20"

İttifaklarının oy potansiyelleri hakkında değerlendirmede bulunan Serdaroğlu, "Bizim tabanımız yüzde 20. Bu büyüyecek. Ben yaşça hepsinden büyüğüm. Ben bir ağabey gibi ağabeylik yapmaya çalışıyorum. Ben ülkem için bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Arkadaşlarım bana bu yetkiyi verdiler ve ülkemiz için bir şeyler yapmak için çırpınıyoruz" dedi.

"BİZİMLE GÖRÜŞEN SOL PARTİLER VAR"

Gazete Duvar'dan Serkan Alan'ın haberine göre kuracakları ittifak kapsamında 29 Ağustos tarihinde bu siyasi partilerle toplantı yapacaklarını, başka siyasi partilerin de kurdukları ittifaka katılım için taleplerinin olduğunu, çalışma yürüttükleri ittifakın adının, "Türkiye İttifakı" olacağını ifade eden Serdaroğlu, "Bu Türkiye'nin ilk milli ittifakı olacak. Sol partilerle HDP de ittifak yapıyor. Bizimle gelip görüşen sol partiler de var. Onlar da buraya bizim şartlarımıza uyarlarsa gelebilirler" diye konuştu.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Memleket Partisi Millet İttifakı Zafer Partisi Haberler

Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Bakmadan Geçme

21 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? X çöktü mü, Twitter çöktü mü, sorun mu var, problem ne? 21 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 21 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 21 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 21 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Cüneyd öldü mü, intihar mı etti? Kızıl Goncalar Cüneyd diziden ayrıldı mı? 21 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Gaddar neden bitiyor? FİNAL YAPIYOR! Gaddar niye final yapıyor? Asgari kurumlar vergisi nedir, ne kadar olacak? Hangi şirketler asgari kurumlar vergisi ödeyecek?
İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

500

Yorumlar (2)

Hek Tor:

Yapmayın leyyynnn, bölmeyin muhalefet oylarını, birilerinin ekmeğine yağ sürüyorsunuz...

1
1
yanıtYanıtla
Metin Yalcin:

Herkes kendine kaftan biçiyor, ancak seçmenin asıl terzi olduğunu unutuyor ..

1
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title