Haberi Paylaş

AK Parti'nin başörtüsü teklifine 6'lı masadan ilk somut destek! İmzalayıp Meclis Başkanlığı'na sundu

Politika Haberleri

Saadet Partisi Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Cumhur İttifakı'nın meclise sunduğu aile birliğinin sağlanması ve başörtüsü ile ilgili düzenleme içeren anayasa değişikliğine imza attı. Karaduman'ın bu imzası altılı masadan anayasa değişikliğine ilk somut destek oldu.

Başörtüsü kapsamında anaya değişikliğini içeren kanun teklifi AK Parti, MHP ve BBP'li 366 milletvekilinin imzasıyla geçtiğimiz haftalarda TBMM'ye sunulurken, teklife altılı masa içinden sürpriz bir destek geldi. Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, teklife imza attığını duyurdu.

Abdulkadir Karaduman yaptığı açıklamada, "Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman bey, aile birliğinin sağlanması ve başörtüsü ile ilgili düzenleme içeren 2/4779 esas sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 24 ve 41'inci Maddelerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini desteklemek üzere imza vermiştir" ifadelerini kullandı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Karaduman, "Başörtüsüne anayasal güvence getiren ve evlilik birliğini tanımlayan Anayasa değişiklik teklifine imza vererek desteğimizi ilan ediyoruz. Hayra motor, şerre fren olacağız" dedi.

AK Parti'nin başörtüsü teklifine 6'lı masadan ilk somut destek! Saadet Partili vekil imza verdi

Karaduman'ın bu imzası altılı masadan anayasa değişikliğine ilk somut destek oldu. Daha önce de İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu anayasa değişikliğine ilişkin, "Genel İdare Kurulu'nun çoğunluğun eğilimi ise bu konuda 'evet' yönündedir" açıklamasını yapmıştı.

Öte yandan katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, başörtüsü konusunda anayasa değişikliği için HDP'yi bir kez daha ziyaret edeceklerini belirtmişti. Zengin, "HDP'ye gideceğiz. İlişki zeminlerini doğru oturtmak lazım. Teklifi verdik, metin ellerinde. Bir ziyaret turu daha yapacağız. Yılbaşından sonra bu ziyaretleri yapacağız. HDP'ye gideceğiz. İlişki zeminlerini doğru oturtmak lazım. Meclis'te oldukları için bunları zaten Meclis'te yapıyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Haberler.com / Yavuz Selvi - Politika

Millet İttifakı Politika Güncel Haberler

title