Haberi Paylaş

Miçotakis yine haddini aştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bir gece ansızın gelebiliriz" sözlerine gönderme yaptı

Politika Haberleri

Her fırsatta Türkiye aleyhine provokasyon yapan Yunanistan Başbakanı Miçotakis yine haddini aşan sözler sarf etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gayri askeri statüdeki adaların silahlandırılmasına ilişkin "Bir gece ansızın gelebiliriz." sözlerine gönderme yapan Miçotakis, "Bir gece ansızın geleceğim diye övünenler, bir gece birdenbire uyanıp kendilerini acı bir gerçeğin içinde bulurlar." dedi.

Gayriaskeri statüde bulunan Adalar'ı silahlandıran Yunanistan, her fırsatta Türkiye'yi provoke etmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalar'ın silahlandırılmasına "Bir gece ansızın gelebiliriz. Niye? Eğer ellerinde bu adalar var. Bu adalarda üsler var filan falan. Buralardan hareketle bize karşı bu tür böyle gayri meşru tehditler devam ederse sabrın da bir sonu vardır." sözleriyle resti çekmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine gönderme yapan Yunanistan Başbakanı Miçotakis, yine haddini aşan sözler söyledi. Miçotakis, "Bir gece ansızın geleceğim diye övünenler, bir gece birdenbire uyanıp kendilerini acı bir gerçeğin içinde bulurlar" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adalar'ın silahlandırılmasına ilişkin yaptığı açıklamada sert sözlerle Yunanistan'ı uyarmıştı. Erdoğan, "Adaları silahlandırmaktan vazgeçmeye davet ediyorum, şaka yapmıyorum, ciddi konuşuyorum. Yunanistan'ı tıpkı bir asır önce olduğu gibi pişmanlıkla sonuçlanacak hayallerden, söylemlerden ve eylemlerden uzak durması, aklını başına alması konusunda tekrar ikaz ediyoruz. Kendine gel" demişti.

Türkiye ve Yunanistan, son yıllarda Doğu Akdeniz'deki kıta sahanlığı, Ege üzerinde hava sahası, göçmen krizi ve Kıbrıs'ın geleceği gibi konularda sık sık karşı karşıya geldi.

Yunanistan Türkiye Politika Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

görkem yılmazkan:

el kadar ülke sürekli zikredip yapamadığımız, içi boş tehditlerle dalga geçer oldu. nerden nereye!

Murat Yılmaz:

o acı gerçek sizin sonunuz olur..

ihsanhan:

gönlüm istiyorki yunanistan ile Türkiye vizeleri kaldırsınlar millet rahat bir şekilde geçiş yapsın. iki komşu devlet kardeş olsun. çünkü artık 600 yıl boyunca kız alıp vermelerden dolayı karışmışız. ben yunanım diyen birinin dedesi Türk çıkabilir.

Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title