Haberler

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'e Ubuntu Onur Ödülü

Güncelleme:

Korkuteli Mantar Evi'nde düzenlenen Ubuntu etkinliklerinde, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'e onur ödülü verildi. Etkinlikte yazar buluşmaları, söyleşiler ve müzik gruplarının sahne aldığı etkinliğe Esen de katıldı. Esen, ödülü almanın kendisine ağırlık yüklediğini belirterek teşekkür etti ve Ubuntu felsefesini Türkiye'ye yaymayı hedeflediklerini söyledi.

Korkuteli Mantar Evi'nde düzenlenen Ubuntu etkinliklerinde, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'e onur ödülü verildi.

Ubuntu gönüllüleri tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl altıncısı düzenlenen Ubuntu etkinlikleri Korkuteli Mantar Evi'nde gerçekleştirildi.

Ubuntu Yayınevi yazarlarının okur buluşmalarıyla başlayan etkinlik, söyleşilerle devam etti. Farklı müzik gruplarının da sahne aldığı etkinliğe, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen de katıldı.

Ubuntu gönüllüleri tarafından her yıl bir kişiye verilen Ubuntu Onur Ödülü bu yıl Başkan Esen'e verildi. Bu ödülü almanın kendisine bambaşka bir ağırlık yüklediğini belirten Esen, "Umarım buna layık olurum. Beni bu ödüle layık gören bütün dostlara teşekkür ediyorum" dedi.

"LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM"

Ödül töreninden sonra konuşmasına devam eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Ankara'da, üniversite yıllarında karşılaştığı zorluklardan söz etti. Yaşadığı zorluklar sürecinde sorguladığı şeylerin yanıtını Ubuntu felsefesinde bulduğunu dile getiren Esen, bu topluluğa bu sebeple kendini çok yakın hissettiğini söyledi. Dünyanın daha adil ve eşit bir yer olması için olanın olmayana vermesi gerektiği düşüncesiyle yaşadığını aktaran Başkan Esen, "İnanıyorum ki dünya bir gün bu duruma gelecektir. İnşallah bir gün insanlar, sadece kendisini kurtarmanın yetmediğini, başka insanları da kurtarması gerektiğini fark eder. Umarım yaşarken bunu görürüz. Çocuklarımıza böyle bir dünya kalsın istiyorum" diye konuştu.

HEDEF UBUNTU FELSEFESİNİ TÜRKİYE'YE YAYMAK

7-8 yıl önce bir yola çıktıklarını ve bir sosyal proje hayata geçirmeye çalıştıklarını belirten Mantar Evi işletmecisi İsmail Gülel ise Ubuntu felsefesini bütün Türkiye'ye yaymak istediklerini aktardı. Ubuntu etkinliklerinin bu yıl altıncısını düzenlediklerinin altını çizen Gülel, "Bu yılki onur ödülümüzü Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'e vermeye karar verdik. Özellikle son 2 yıldır Ubuntu felsefesine hiçbir karşılık beklemeden verdiği desteklerden dolayı bu ödülü veriyoruz. Semih Başkanımızın yolu ve bahtı açık olsun. Kendisine çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Başkan Esen, etkinlik sonunda Ubuntu Salonu'nda bulunan anı defterini doldurdu.

Kaynak: ANKA / Politika

Semih Esen Konyaaltı Türkiye Politika Haberler

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Bakmadan Geçme

Patrona bak! İşçileri fırçalayıp tehdit etti: Yarın herkesi kapının önüne koyarım

Patrona bak! İşçileri fırçalayıp tehdit etti: Yarın herkesi kapının önüne koyarım

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title