Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu vatandaşlara seslendi: Yetki verin, Türkiye'yi ayağa kaldıracağım

Politika Haberleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sivas gezisinden vatandaşlara seslendi. CHP lideri, "Bu kardeşiniz, halkın adamıdır. Sizin için çalışıyorum. Sizin için kavga veriyorum, mücadele ediyorum. Benim dünya malında gözüm yok. Tek güvendiğim sizlersiniz. Yetki verin, Türkiye'yi düzelteceğim. Yetki verin Türkiye'yi ayağa kaldıracağım. Yetki verin, Türkiye'yi kardeş yapacağım" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Koyulhisar ziyareti sonrası Suşehri ilçesine geçti, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile basına kapalı toplantıda bir araya geldi. Kılıçdaroğlu daha sonra Zara ilçesine geçti. Burada esnaf ziyaretleri yapan Kılıçdaroğlu, vatandaşlara hitap etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sivas Zara'da vatandaşlara, "Bu kardeşiniz, halkın adamıdır. Sizin için çalışıyorum. Sizin için kavga veriyorum, mücadele ediyorum. Benim dünya malında gözüm yok. Ne olacak, ekmek yiyoruz, karnımız doyuyor… En büyük gücüm, bu ülkenin insanları. Tek güvendiğim sizlersiniz. Yetki verin, Türkiye'yi düzelteceğim. Yetki verin Türkiye'yi ayağa kaldıracağım. Yetki verin, Türkiye'yi kardeş yapacağım" sözleri ile seslendi.

Kılıçdaroğlu vatandaşlara seslendi: Yetki verin, Türkiye'yi ayağa kaldıracağım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sivas'ın Zara ilçesinde yurttaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Türkiye'nin içinde bulunduğu durum iyi değil, esnaf rahatsız; berberinden tutun manavına kadar rahatsızlığı bütün alanlarda hissediyorsunuz. Bu ülkenin huzura, beraberliğe ihtiyacı var. Beraber, bir, diri olmalıyız, güzel olmalıyız. Bizim güzel hasletlerimiz vardı, derdik ki; 'Komşu komşunun külüne muhtaç' diye. Şimdi komşu komşunun kimliğini sorgulamaya başladı. Buradan Türkiye'yi çıkarmak zorundayız."

Kılıçdaroğlu vatandaşlara seslendi: Yetki verin, Türkiye'yi ayağa kaldıracağım

"Yola çıktım geziyorum, adım adım bütün Türkiye'yi geziyorum. Fırsatım olduğu zaman köydü, kasabaydı, ilçeydi her tarafı geziyorum. Vatandaşlarımı dinliyorum, dertlerini dinliyorum. Hiç kimsenin çözülmeyecek sorunu yoktur. Türkiye'nin bütün sorunları çözülebilir, akılla, mantıkla, bilgiyle, birikimle çözülür. Hiç kimseyi ötekileştirmeye hakkımız yoktur. Herkesin inancına, kimliğine, yaşam tarzına saygılıyız. İsteğimiz, her esnaf siftahını yapabilsin, çiftçi rahat olabilsin, ektiği tarlanın karşılığını alabilsin, beslediği hayvanın karşılığını alabilsin, yani alın terinin karşılığını alabilsin."

Kılıçdaroğlu vatandaşlara seslendi: Yetki verin, Türkiye'yi ayağa kaldıracağım

Türkiye'yi buradan çıkarmanın yolu temiz siyasettir, ahlaklı siyasettir, siyasete giren kişinin cebini doldurması için çaba harcaması değil, cebini doldurması için dolandırıcılık yapması değil, haram yemesi değil. Önemli olan; siyasetçi çalışacak vatandaşın cebi dolacak. Vatandaş gidecek parasıyla alışveriş yapacak, fabrikalar çalışacak, tarlalarda insanlar ürünlerini üretecekler, satacaklar, gelir elde edecekler. Hiç kimsenin mağdur olmadığı, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği güzel bir Türkiye'yi inşa etmek zorundayız. O nedenle size sesleniyorum; sakın ola ki bütün bu şikayetler sizi umutsuzluğa kaptırmasın, umutsuzluk bizim kitabımızda yoktur. Biz umudumuzu beslemek zorundayız.

Bu ülkede bir çocuk yatağa aç giriyorsa, 85 milyon aç demektir. 85 milyon insan, bir çocuğun yatağa aç girmesine seyirci kalamaz. Hele hele bir siyasetçi asla seyirci kalamaz. Sizden bir şey istiyorum. Yarın sandık gelecek. Oy kullanacaksınız. Elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu öyle kullanın. Bizi ayrıştırıyorlar, ayrışmayacağız. Bölmek istiyorlar, bölünmeyeceğiz. Beraber olacağız. Kavga ettirmek istiyorlar. Kavga etmeyeceğiz. Niye kavga edelim? Hangi gerekçe ile kavga edelim. Dayanışma kültürümüzü, imece kültürümüzü geliştirelim.

Kemal Kılıçdaroğlu Sivas Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (32)

Kaptan Kaptan:

Evet turkiyeyi ayağa kaldıracak biliyorum ama nasıl kaldıracağı belli insanları yoksulluk ve birbirine düşürerek ve kiminle kardes yapacaksın çok merak ediyorum Ve sen nasıl düzlüğe çıkaracaksın ssk yi çıkardığın gibimi

Behlül Ben:

Yav he hee

Ferhat Goecer:

Ha ha sürekli yalan söyleyen namus sözünü tutmayan bugün söyledigini ertesi gün yalanyan birine mi inanacagiz.sorun bir kisi bedava elektrik ve traktör alabilmis mi dua edin de kat kat beter olmasin.

Tüm 32 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title