Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki iddiasına AK Parti'den zehir zemberek yanıt - Haberler
Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki iddiasına AK Parti'den zehir zemberek yanıt

Haberler.com - Olgun Kızıltepe - Politika
 - Güncelleme:

Bugün parti grubunda konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Akşam saat 22:00'de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim" şeklindeki sözlerine yanıt AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. Çelik, yaptığı açıklamada "Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür" ifadelerine yer verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti grubunda yaptığı konuşmada dikkat çeken ifadeler kullandı. Bugün saat saat 22.00'de bir açıklama yapacağını belirten Kılıçdaroğlu, "Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan vakıf süsü verdiği paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor. Yurtdışındaki yapının başlarında da Erdoğan'ın aile bireyleri geliyor. O yabancı ülkede oturma ve çalışma izni çıkartma istiyorlar paravan yapı üzerinden. Birkaç yüz kişi ile sınırlı. İzin çıkarma peşindeler" ifadelerine yer verdi.

AK PARTİ'DEN JET YANIT

Gergin siyaset ortamında tansiyonu daha da yükselten bu sözlere AK Parti cephesinden yanıt gecikmedi. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Kılıçdaroğlu, Sn Cumhurbaşkanımızla ilgili 'kaçacak' ifadesini kullanmış. Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür" dedi.

İşte Çelik'in Kılıçdaroğlu'na cevaben yaptığı paylaşımlar;

- Cumhurbaşkanımızı hiç kimse nefret siyasetinin diliyle tehdit edemez. Cumhurbaşkanımıza nefret siyasetiyle saldıranlara gerekli karşılığısiyaset ve hukuktemelinde vermeye devam edeceğiz.

- CHP yönetimi, siyasete nefret yazılımı yüklemeye çalışıyor. Bu CHP'ye gönül vermiş vatandaşlarımızın haketmediği bir durumdur. Nefret siyasetine karşı durmaya kararlıyız.

- Kılıçdaroğlu'nun ülkemiziistikrarsızlaştırmaya dönük beyanları, cılız kalmaya mahkumdur. Bu beyanlar millet odaklı bir siyaset anlayışından yoksundur. Başkalarının dediklerinin kötü bir tercümesidir.

- Kılıçdaroğlu'nun devlet bürokrasisini sürekli olarak tehdit etmesi, Türkiye Cumhuriyeti devletini işlemez hale getirmeye dönük bir teşebbüstür. Bu hiçbir şekilde siyasi bir yaklaşım değil, geçmişte örnekleri görülen bir vesayet arayışıdır.

- Kılıçdaroğlu, Sn Cumhurbaşkanımızla ilgili 'kaçacak' ifadesini kullanmış. Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür.

- Kılıçdaroğlu, şimdiye kadar bir sürü temelsiz iddia ortaya atıp belge bilgi açıklayacağım dedi. Ancak açıklamaları hiçbir siyasi netice doğurmadı. Tüm bu açıklamalar çevre kirliliğinden başka bir şey üretmemiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (14)

Mehmet emin Sade:

Bu adam istikrarı yıkmak için elinden geleni yapıyor. Bunu dinlemek dikkate almak büyük tehlike. Kaybeden devletimiz olur

İsmet Kayıt:

Okudugun kagidi kimyazdi kagit temizmi

Foto Yaşar:

yaw Allah aşkına biraz ülke için çalış yaw

Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title