Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan partisine başörtüsü eleştirisi: Bu konuda bizim karnemiz kırık

Politika Haberleri

Ankara'daki üye katılım töreninde konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisine başörtüsü konusunda bir eleştiride bulundu. Herkesin yaşan tarzına saygı duyulması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Bu konuda bizim karnemiz kırık. CHP geçmişte bu konuda hatalar yaptı. Biz bir dönem başörtüsünü Türkiye'nin bir numaralı sorunu haline getirdik." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da bir otelde partisinin üye katılım törenine katıldı. 235 kişinin CHP'ye üye olduğu programa CHP genel başkan yardımcıları, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ve çok sayıda partili katıldı. Kılıçdaroğlı, burada yaptığı konuşmada partisine başörtüsü konusunda bir özeleştiri yaptı.

Partiye katılanlara önemli uyarılar yapan Kılıçdaroğlu, "CHP'ye yeni katılan üyeler, herkesin yaşam tarzına saygı duymalı. Bu konuda bizim karnemiz kırık. CHP geçmişte bu konuda hatalar yaptı. Biz bir dönem başörtüsünü Türkiye'nin bir numaralı sorunu haline getirdik. Sana ne kardeşim başörtüsünden. O kadının evinde huzur var mı, sen ona bak. Siyasetin konusu bu. Biz siyasetin konusunu başka bir yere taşıdık, oradan da taşıdık. Dolayısıyla herkesin yaşam tarzına saygı göstermek zorundayız" ifadelerini kullandı.

Türkiye'deki göçmenler konusuna değinen Kılıçdaroğlu, "2 ana akım var. Birincisi Suriye'den gelenler, ikincisi bin kilometreyi İran üzerinde aşıp Türkiye'ye gelenler. Suriyeli kardeşlerimiz bir iç savaştan kaçarak geldi. Kucağımızı açtık. Kimsenin ölmesini istemeyiz ama bu insanların belli bir bölgede tutulması lazımdı. Her türlü yardımı gene yapalım ama Türkiye'ye dağılmaları doğru değil. Buna izin verilmemeliydi. Tam tersini yaptılar. 81 ilde Suriyeli kardeşlerimiz var. Hatta bazı mahallelerde Suriyeli nüfusu, Türk nüfusundan daha fazla. Ne yapacağız şimdi? Allah nasip eder iktidara gelirsek Suriyeli kardeşlerimizi en geç 2 yıl içerisinde Suriye'ye göndereceğiz. Afganlara gelince onlar sığınmacı değil, kaçak. Onları uluslararası hukuka göre İran'a geri vereceğiz. Çünkü İran üzerinden geldiler. Hangi sınırdan bize geldilerse o sınıra iade edeceğiz" dedi.

Program çıkışında gazetecilere açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin Suriye politikasına ilişkin, "Suriye politikasında da bizim dediğimiz noktaya gelmeleri doğru. Umarım başarılı olurlar. Keşke bizi daha önceden dinleselerdi. Keşke bu olaylar olmasaydı. Hatalarından dönmek istiyorlar, ne kadar dönecekler bilmiyorum. Umarım bu hatalardan dönme, kendilerinin özgür iradesiyle gerçeklemiş olur" açıklamasında bulundu.

Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (11)

Yorumcu Davut :

kadın kollarınıza dönde bir bak önce! hala öylesiniz. tahammülünüz yok başı kapalıya. Allah korusun iktidara gelseniz yine yasaklayacaksınız. sadece başı kapalıya değil herkese karşısınız çünkü. haşema giyen bir bayanın yüzme hakkına bile saygınız yok sizin.

Fahri Çelik :

Kimse yemez bu numaraları. Parti sözcülerinin suratından ateş fışkırıyor

Metin Yalcin:

Günaydın ..))

Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title