Haber : Kılıçdaroğlu'ndan KPSS iddiaları hakkında ilk yorum! Seçimi işaret etti: Kökten çözeceğiz - Haberler

Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan KPSS iddiaları hakkında ilk yorum! Seçimi işaret etti: Kökten çözeceğiz

 - Güncelleme:

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, KPSS'de bazı soruların bir yayınevine ait deneme kitapçıklarında daha önce yayınlandığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Sonuçların şaibeli olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, seçimi işaret ederek "Merak etmeyin, birkaç ay sonra kökten çözeceğiz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, pazar günü yapılan KPSS'de soruların bazılarının bir yayınevine ait deneme kitapçıklarında daha önce yayınlandığı iddialarına ilişkin sessizliğini bozdu.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "KPSS ile ilgili yorum yapmıyorum çünkü sınavın şaibesi bir yana, mülakatlar zaten şaibeli, haliyle sonuçlar kesin şaibeli. Bakanlığa da bunun için gitmiştim. Sarayın kendi şaibesini çözme şovuna ise sadece gülüyorum. Merak etmeyin, birkaç ay sonra kökten çözeceğiz" dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun o paylaşımı;

Kılıçdaroğlu'ndan KPSS iddiaları hakkında ilk yorum! Seçimi işaret etti: Kökten çözeceğiz

Sosyal medyayı ayağa kaldıran iddia sonrasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) dün, "2022 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı güvenli bir biçimde gerçekleştirilmiştir. Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise iddialar üzerine Devlet Denetleme Kurulu'na (DDK) inceleme talimatı verdi. Öte yandan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ise görevden alındı.

İlgili Haberler
Haberler.com - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

cemil karaca :

Sayın kılıçtaroğlu sen işine bak Reis herşeyi çözer,elinin hamuruyla bu işlere karışma devlet yönetme,yolsuzlukları ve adaletsizlikleri çözme meseleleri özelliklede hainliklik meselelerini sayın cumhurbaşkanım itinayla çözer senin ilgi alanına girmez.

seyfullah aydın:

türkiyenin en büyük sorunu takım tutar gibi parti tutmak sistem bozukluğu veya olmayışıdır sağ sol farketmez gelen her iktidar ülkeye hizmet etmek yerine eline geçirdiği fırsat ölçüsünde ülkenin imkanlarını herkese değil .. büyük ölçüde kendi yandaşlarına... sundu sunuyor

Umit Cetin:

sorsan herşeyi çözecek ama kapasitesi soru bile çözemez

Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title