Kılıçdaroğlu'ndan HDP'nin yüzde 60 oy aldığı kentte Kavala ve Demirtaş çıkışı: Serbest bırakılmalarını istiyorsanız, bize katılacaksınız - Haberler
Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan HDP'nin yüzde 60 oy aldığı kentte Kavala ve Demirtaş çıkışı: Serbest bırakılmalarını istiyorsanız, bize katılacaksınız

Haberler.com - Mesut Şahin - Politika
 - Güncelleme:

HDP'nin yüzde 60'a yakın oy aldığı Van'da konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Daha önce iktidara geldiklerinde her iki ismi de serbest bırakacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, bu kez de "Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasını istiyorsanız, Osman Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız." dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Van'da gerçekleştirdiği Belediye Başkanları Çalıştay'ına katıldı. Dün kente gelen Kılıçdaroğlu, havalimanında partililer ve STK temsilcileri tarafından karşılandı. Bugün elektriği kesilen bir aleyi ziyaret eden Kılıçdaroğlu, daha sonra Çalıştay'da partililere ve vatandaşlara seslendi.

Kılıçdaroğlu, programda Gezi davasından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan Osman Kavala ve Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, "Vanlı kardeşlerim bu bölgede huzur içinde yaşamak istiyorsanız bize katılın. Van'ın büyümesini, bölgenin yıldızı olmasını istiyorsanız bize katılın. Kayyum uygulamasına son verilmesini, seçimle gelenin seçimle gitmesini istiyorsanız, oyunuzun değeri olsun istiyorsanız bize katılacaksınız. Düşüncesini ifade etti diye hapse atılan kişileri ya da düşüncesinden ötürü kimsenin hapse atılmasını istemiyorsanız, Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasını istiyorsanız, Osman Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız." dedi.

CHP lideri daha önce yaptığı konuşmada da iktidara geldiklerinde Kavala ve Demirtaş'ı serbest bırakacaklarını söylemişti. Mart ayında Diyarbakır'da gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, "Selahattin Demirtaş'ı da, Osman Kavala'yı da, askeri öğrencileri de, gazetecileri de, ne kadar haksızlığa uğramış onlara göre düşünce mahkumları varsa, tamamını serbest bırakacağız" demişti.

Mesut Şahin
mesut.sahin@haberler.com Haberler.com - Politika

Kılıçdaroğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (44)

zafer Filiz:

ya bu Dede neden hala ugrasiyor politikayla, git torunlarinla kalan zamanini gecir. ya Türkiyede neden hep yasli insanlar türkiyeyi yönetmek istiyor?

Ali Osman:

İhanetin boyutu gittikçe büyüyor, bu millet size haddini bildirmezse her türlü laneti hak etmiş demektir. Bu işin sağcısı solcusu Türkü Kürdü olmaz, bu ülkeyi vatan bilenler, sevenler sahip çıkmalılar.

Brütüs:

Soru şu. Nasıl geldi sayın kılıçdaroğlu.

Tüm 44 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title